Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Süürias sai Iisraeli õhulöögis surma vähemalt neli sõjaväelast

Iisraeli ühe varasema õhulöögi järel Latakias. FOTO: SANA/Scanpix

Süüria keskosas said Iisraeli õhulöögis surma valitsusvägede sõdur ja vähemalt kolm Iraani meelset võitlejat, teatasid riiklik uudisteagentuur SANA ja Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus.

Sõjaväeallikate informatsiooni kohaselt sai Homsi provintsis asuva Palmyra linna lähedal korraldatud õhurünnakus haavata veel seitse inimest.

«Umbes kell 23:34 kohaliku aja järgi sooritas Iisraeli vaenlane õhurünnaku Palmyra piirkonda, mille sihtmärgiks oli sidetorn ja mitmed selle läheduses asuvad positsioonid,» täpsustas allikas uudisteagentuurile.

Vaatluskeskus teatas, et rünnak oli suunatud mitmele Iraani toetusega relvarühmituse positsioonile, mille seas sidetornile. Keskuse andmetel rünnati sama piirkonda ka möödunud nädalal, kui hukkus kaks Iraani toetusega rühmituse võitlejat.

Alates Süüria kodusõja puhkemisest 2011. aastal on Iisrael pidevalt korraldanud õhurünnakuid riigis eri piirkondades. Sihtmärkideks on peamiselt Iraani toetusega relvarühmitused ja Liibanoni mõjuka islamiliikumise Hizbollah´ võitlejad.

Tagasi üles
Back