Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Sisuturundus

Kuidas vanapaar pea 50 000 eurost ilma oleks jäänud

FOTO: Timber AS

Vanapaari metsa eest pakuti 17 000 kuni 45 000 eurot, kuid oksjonil kerkis hind 81 600 euroni.

„Minuga võttis juuli alguses ühendust väga meeldiv härra sooviga kinnistut müüa. Talle oli pakutud erinevaid numbreid kinnistu eest ja huviliste hulk oli suur. Minu sisetunne ütles, et midagi peab seal metsas olema, et selle vastu nii aktiivset huvi üles näidatakse. Kusjuures viimane pakkuja, kes Unole helistas, oli talle metsakinnistu eest lubanud lausa 65 000€, kuigi isegi minu esialgne hinnang selleni ei küündinud,” räägib Helen Savi, kes lisab, et kuigi tavaliselt ei pane nad oma keskkonnas oksjoni alghinnaks Timberi hinnangust oluliselt kõrgemaid hindu, siis sel korral otsustas ta proovida, kuna üks sarnane oksjon oli Helenil mõni kuu varem edukalt läbi viidud. „Mõtlesime, et vaatame, mis saab. Kui oksjon oleks ebaõnnestunud oleks müüjal endal ostja olemas olnud, kuid kui meil õnnestub leida kõrgema hinnaga ostja, siis on ostja samuti võitnud hinnas ja nii läkski.” Oksjonil tegid oma pakkumise 10 ettevõtet ja kõrgeimaks hinnaks kujunes 81 600€, kuid Unole helistanud ja suurt summat lubanud ettevõtet pakkujate ridades polnud. Miks?

Põhjuseid võib olla mitmeid ja seda teab kõige paremini muidugi see ettevõte ise, kuid võib vaid oletada, et nad arvasid, et konkurents turul on piisavalt tihe, et alghinnaks määratud summaga nad seda metsamaad siiski kätte ei saa. Olgu, mis on, aga leidub juhtumeid, kus telefoni või e-maili teel tehtud kõrgeid hinnapakkumisi ei saa tõsiselt võtta. „Oleme sellest tegelikult mitmeid kordi varem ka oma lugudes rääkinud, kus pakkujad soovivad sel viisil müüjat „lukku” panna. Nende mõte on välja käia võimalikult suur summa, millest omanikul on raske loobuda, kuid ostmise hetkel, kui juba kokkulepped tehtud ja sõna antud, leitakse kümneid põhjuseid, miks see mets oma hinda siiski väärt pole ning omanikule pakutakse kordades väiksemat summat,” räägib Savi.

Uno ütleb, et temale tundus see viimane pakkumine teiste eelmistega võrreldes kahtlane juba alguses ja pani mõtlema „Mõtlesin, et kui ma neile oma nõusoleku annan, siis kas nad ikka selle hinnaga ära ostavad. Seepärast mõtlesin, et proovin Timberi kaudu müüa ja sel ettevõttel on samad võimalused Timberist osta, kuid tema nime pakkujate hulgas ei olnudki.”

AS Timber metsaspetsialist Helen Savi FOTO: Timber AS

AS Timber metsaspetsialist Helen Savi ütleb, et see lugu näitab taas seda, et elus ei tasu võtta kõike puhta kullana ning ilusad suured lubadused võivad olla kui õhulossid. „Et jõuda ettevõtteni, kes on tõesti Sinu metsa eest valmis tasuma väärilist ja õiglast hinda, tasub küsida erinevaid pakkumisi ja analüüsida kriitiliselt erinevaid müümise võimalusi. Timber.ee platvorm on toonud kokku just need ettevõtted, kes suudavad metsa osta summade eest, mille on nad pakkumisse märkinud ning kindel võib olla selles, et hiljem ei hakka keegi hinnas alla küsima.”

AS Timber teeb igapäevaselt koostööd enam kui paarisaja metsafirmaga, kes kasutavad oksjonikeskkonda selleks, et leida metsi, kus raiet teostada ning kui oksjonile lisatakse mõni metsakinnistu saavad sellest teavitatud enam kui 1000 metsa ostmisest huvitatud ettevõtet ja eraisikut. See tagab kiire infovahetuse, mille tulemusena läheb kaubaks pea kõik oksjonile lisatavast metsast. Pealegi saab metsaomanik enampakkumiselt keskmisest turuhinnast mõnekümne protsendi võrra kõrgemat hinda.

Kas soovid rohkem infot, kuidas timber.ee oksjonikeskkonnas oma raieõigust või metsakinnistut müüa? Võta meiega ühendust! Aitame metsa väärtust hinnata ja vajaduse korral ka metsamajandamiskava tellimise või metsateatise täitmisega. Konsulteerime metsaomanikke tasuta!

Võta Timber.ee metsaspetsialistidega ühendust ning uuri täpsemalt! Helista meile 6665050 või kirjuta info@timber.ee .

AS Timber, Narva mnt 36, Tallinn 10120

Tagasi üles
Back