Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

VIDEO JA BLOGI ⟩ Kaja Kallas esineb riigikogu ees poliitilise avaldusega

Reformierakonna liider ja peaminister Kaja Kallas esineb esmaspäeval kell 15 riigikogu ees poliitilise avaldusega koroonakriisi tõttu.

Kallase avaldus on vastus Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi seisukohale, et laiaulatuslikke koroonapiiranguid peaks arutama parlamendis.

Seederi sõnul ei saa koroonatõendi eesmärk olla kellegi karistamine. «Senine loogika on olnud, et me üritame tõkestada viiruse levikut ning hoiame koormuse haiglavõrgule võimalikult madalal. Negatiivse testitulemusega inimesed ei ole nakkusohtlikud. Sellise olulise piirangu kehtestamine on küsitav, mis vajab õiguslikku hinnangut ja seda saaks kehtestada ainult seadusega,» ütles Isamaa esimees möödunud nädalal. 

«Need uued piirangud ja inimeste erinev kohtlemine vajavad arutelu parlamendis. Eesti on parlamentaarne riik ning neid otsuseid ei tohi langetada kabinetivaikuses,» lisas Seeder.

Ta rõhutas, et valitsuse otsuse ajastus ei ole riigimehelik. «Enne valimisi ei julgenud valitsus langetada ühtegi otsust,» ütles Seeder. «Nüüd tullakse päev pärast valimisi välja varem ettevalmistatud uute korraldustega. Selliste otsuste salastatud ettevalmistamine näitab, et Reformierakond ja Keskerakond, kartes otsuste mõju valimistulemusele, hoidsid otsuseid nädalaid kinni, pidades erakondade valimistulemusi olulisemaks rahva tervisest ja inimeludest,» väitis ta.

Tagasi üles
Back