L, 2.12.2023

Tallinnas on kodus vaktsineerimiseks registreerunud juba 180 inimest

Facebook
Comments 1
Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine ja nõustamine Lindakivi kultuurikeskuses Lasnamäel.
Koroonaviiruse vastu vaktsineerimine ja nõustamine Lindakivi kultuurikeskuses Lasnamäel. Foto: Mihkel Maripuu

Homsest on Tallinnas võimalik lasta end Covid-19 vastu vaktsineerida kodust lahkumata. Vaktsiinibrigaadi kohale kutsumiseks on avaldanud soovi juba 180 inimest.

«Esialgu oleme planeerinud rakendada kaks brigaadi, kuid huvi on olnud sedavõrd suur, et kaalume veel ühe brigaadi lisamist, et vaktsiiniga kaitstud saaksid võimalikult paljud inimesed,» ütles Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriv abilinnapea Betina Beškina.

Abilinnapea sõnul on kodus vaktsineerimise teenus mõeldud eeskätt neile, kes eri põhjustel ei saa ise vaktsineerima minna, kuid teenust saavad tellida ka teised soovijad. «Seni on aja broneerinud peamiselt eakad või piiratud liikumisvõimega inimesed,» märkis Beškina.

Kodus vaktsineerimise soovist saab teada anda telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17. Kaks brigaadi alustavad visiite 8. novembril ning töötavad argipäevadel kell 9–18.

Meditsiinitöötajad tulevad kokkulepitud ajal inimesele koju, nõustavad ja vaktsineerivad ning jäävad 15 minutiks jälgima inimese seisundit. Õde teeb kohapeal ka otsuse, kas patsient oleks võimeline teiseks doosiks minema ise mõnda vaktsineerimispunkti või saadakse teinegi doos kodus. Kodusvaktsineerimise teenust osutab Confido.

Esimese (ja teise) doosiga saavad vaktsineerida kõik soovijaid alates 12. eluaastast. Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilisi Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiine ning ühedoosilist Jansseni vaktsiini. Tõhustusdoosiga saavad soovi korral vaktsineerida kõik, kellel on eelmisest süstist möödas vähemalt pool aastat, sõltumata sellest, mis Covid-19 vaktsiini on varem saadud. Tõhustusdose tehakse Pfizer/BioNTechi vaktsiiniga Comirnaty või Moderna vaktsiiniga Spikevax.

Veel 9. novembrini on avatud ka Covid-19 nõustamis- ja vaktsineerimistelgid kolmes linnaosas: Haabersti Maxima XXX parklas (Ehitajate tee 148) tööpäeviti kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–15; Põhja-Tallinna Valitsuse hoovialal (Kari 13) iga päev kell 10–17; Keskturu juures (Lastekodu 11b) tööpäevadel kell 9–16 ja nädalavahetusel kell 9–15.

Nõustamis- ja vaktsineerimispunkt Lindakivi kultuurikeskuses jätkab tööd ka peale 9. novembrit ning on avatud tööpäevadel kell 12–19 ja nädalavahetusel kell 10–17.

Teenust osutab nõustamis- ja vaktsineerimispunktides Eldred OÜ. Eilse, 6. novembri seisuga on nõustamis- ja vaktsineerimispunktides vaktsineeritud 4825 inimest, seal hulgas 3242 on saanud esmase, 527 teise ja 1056 tõhustusdoosi.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles