R, 7.10.2022

Ratas avaldas Poolale toetust: Eesti jälgib toimuvat tähelepanelikult

Brita-Maria Alas
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Ratas avaldas Poolale toetust: Eesti jälgib toimuvat tähelepanelikult
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 4
Jüri Ratas.
Jüri Ratas. Foto: Tairo Lutter

Riigikogu esimees Jüri Ratas (KE) kohtus täna videosilla vahendusel Poola Seimi marssal Elżbieta Witekiga, kellele avaldas toetust Valgevene režiimi poolt korraldatud hübriidrünnakute tõrjumisel.

«Oleme solidaarsed Leedu, Läti ja Poolaga, jätkame nende toetamist kriisiolukorras ja kasutame kõiki diplomaatilisi töövahendeid rünnaku lõpetamiseks,» nentis Ratas.

Samuti on Ratase sõnul Eesti valmis Poolat igakülgset toetama. «Eesti jälgib väga tähelepanelikult Valgevene režiimi poolt korraldatud hübriidrünnakut Euroopa Liidu ja NATO välispiiril,» ütles Ratas, kelle sõnul on ühtsus ja solidaarsus täna olulisimad väärtused. 

Tema sõnul peavad Euroopa Liidu liikmesriigid leidma võimalused ja vahendid oma välispiiride tõhusamaks kaitseks ja selle paremaks rahastamiseks.

Marssal Witek andis kohtumisel ülevaate hetkeolukorrast Poola-Valgevene piiril ning tänas Euroopa Liidu ja NATO liikmesriike toetuse eest. Ta mainis, et mitmed riigid on pakkunud Poolale igakülgset abi. Witek pidas oluliseks, et kõik piirkonna riigid räägiksid ühist keelt.

Eesti, Läti, Leedu ja Poola väliskomisjonide algatusel koostati eile ühisavaldus, mis on kuni reedeni avatud allkirjastamiseks ka parlamentide Euroopa Liidu asjade komisjonide juhtidele. 

Avalduse on seni allkirjastanud riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson, Läti Vabariigi Seimi väliskomisjoni esimees Rihards Kols, Leedu Vabariigi Seimi väliskomisjoni esimees Žygimantas Pavilionis ja Poola Vabariigi Seimi väliskomisjoni esimees Marek Kuchciński. 

Tagasi üles