Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Ratas reitingust: Keskerakonna pingutused lähevad inimestele korda

Mihhail Kõlvart ja Jüri Ratas FOTO: Tairo Lutter

Keskerakonna esimees Jüri Ratas kommenteeris oma kodupartei tõusmist reitingutabeli teisele kohale, et inimestele lähevad korda Keskerakonna pingutused koroonakriisi lahendamisel.

«Kasvav toetus on suur tunnustus Eestimaa elanikelt ning näitab, et meie pingutused parandada inimeste toimetulekut ja leida lahendusi Covid-19 vastases võitluses lähevad inimestele korda. Aitäh igale inimesele, kes meie meeskonda toetab!» ütles Ratas.

Tema sõnul on Keskerakond viimastel nädalatel seisnud selle eest, et riik aitaks inimestel ja ettevõtetel kasvavate energiahindadega toime tulla. «Samuti oleme püüdnud tagada, et pandeemiaga võitluses oleks suurem rõhk motiveerimisel ja toetamisel. Algusest peale on Keskerakond töötanud selle nimel, et Eestimaal oleks kõigil hea elada. Töötame sel eesmärgil nüüd ja ka edasi,» märkis Ratas.

Ta meenutas, et Keskerakond sai kohalikel valimistel taaskord parima tulemuse. «See annab meile võimaluse mitmetes omavalitsustes oma lubadusi ellu viia ja Eesti elu edendada. Keskerakond seisab selle eest, et inimesed tunneksid end hästi igas Eestimaa nurgas.»

Viimastel kuudel pidevalt populaarsust kaotanud ja septembri lõpus liidripositsiooni Eesti Konservatiivsele Rahvaerakonnale kaotanud Reformierakond pole suutnud hoida ka teist kohta ja on nüüd langenud Keskerakonna järel kolmandaks.

Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti koostöös valmiva küsitluse viimaste tulemuste põhjal toetab Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE) 23,7 protsenti, Keskerakonda 21,7 protsenti ja Reformierakonda 21,6 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Keskerakonna toetus tõusis nädalaga 1,3 protsendipunkti võrra ning on käesoleva aasta kõrgeimal tasemel. Jätkuvalt langustrendis liikuv Reformierakond langes reitingutabelis kolmandaks ning peaministripartei toetus on madalaimal tasemele alates 2019. aasta algusest.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 14,2 protsendiga, Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) 8,3 protsendiga ning Isamaa 7,8 protsendiga.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 43,3 protsenti ja opositsioonierakondi 39,8 protsenti vastajatest.

Tagasi üles
Back