T, 29.11.2022

Tallinna kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad nüüd ka nädalavahetustel

BNS
Tallinna kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad nüüd ka nädalavahetustel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Vaktsineerimine.
Vaktsineerimine. Foto: Mailiis Ollino / Pärnu Postimees

Tallinna kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad ka nädalavahetustel ning patsiente teenindab kolm brigaadi seitse päeva nädalas.

Tallinn koostöös Confidoga käivitas alates 8. novembrist kodusvaktsineerimise teenuse, et kaitsesüsti saaksid ka need inimesed, kes omal käel vaktsineerima minna ei saa.

Kodusvaktsineerimise aja saab broneerida telefonil 666 2727, kõnesid võetakse vastu tööpäevadel 8–20 ja nädalavahetusel 9–17.

Kodusvaktsineerimise brigaadid töötavad iga päev kell 9–18. 

Meditsiinitöötajad tulevad kokkulepitud ajal inimesele koju, nõustavad ja vaktsineerivad ning jälgivad 15 minuti jooksul inimese seisundit. Õde teeb kohapeal ka otsuse, kas patsient on võimeline teiseks doosiks ise vaktsineerimispunkti minema või saab ka teise doosi kodus.

Vaktsineerida saavad kõik alates 12. eluaastast. Vaktsineerimiseks pakutakse kahedoosilist Pfizer/BioNTech ja Moderna vaktsiini ning alates 18. eluaastast ka ühedoosilist Jansseni vaktsiini.

Tõhustusdoose tehakse Eestis kõigile alates 18. eluaastast. Immunoprofülaktika ekspertkomisjoni hinnangul on Pfizeri ja Moderna vaktsiiniga vaktsineeritutel soovitatav teha tõhustusdoos kuue kuu ning Jansseni ja AstraZeneca vaktsiiniga vaktsineeritutel viie kuu möödumisel esmasest vaktsineerimiskuurist. Tõhustusdoosiks kasutatakse Pfizeri või Moderna vaktsiini.

Märksõnad
Tagasi üles