P, 2.10.2022

Peaminister Kaja Kallas kohtub Pariisis president Emmanuel Macroniga

NN
Peaminister Kaja Kallas kohtub Pariisis president Emmanuel Macroniga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Estonia's Prime Minister Kaja Kallas arrives for a NATO summit at NATO headquarters in Brussels, Monday, June 14, 2021. U.S. President Joe Biden is taking part in his first NATO summit, where the 30-nation alliance hopes to reaffirm its unity and discuss increasingly tense relations with China and Russia, as the organization pulls its troops out after 18 years in Afghanistan. (Olivier Hoslet, Pool via AP)
Estonia's Prime Minister Kaja Kallas arrives for a NATO summit at NATO headquarters in Brussels, Monday, June 14, 2021. U.S. President Joe Biden is taking part in his first NATO summit, where the 30-nation alliance hopes to reaffirm its unity and discuss increasingly tense relations with China and Russia, as the organization pulls its troops out after 18 years in Afghanistan. (Olivier Hoslet, Pool via AP) Foto: Olivier Hoslet

Peaminister Kaja Kallas on 24. novembril Pariisis, kus ta kohtub president Emmanuel Macroniga. Kallas esineb ka Prantsuse ettevõtete katuseorganisatsioonis MEDEF (Mouvement des Entreprises de France) ning osaleb kohtumistel Eestist huvitatud ettevõtetega.

Kallase sõnul on Prantsusmaa ja Eesti head partnerid ja liitlased Euroopa Liidus ning NATOs. «Meil on Prantsusmaaga tihe ja usalduslik suhtlus ning ühine soov kujundada Euroopa Liidu tulevikku. Ühiselt tagame julgeolekut nii meie regioonis kui kaugemal,» märkis Kallas.

Kohtumisel president Macroniga räägitakse koostööst ja ühistest huvidest rahvusvahelistes organisatsioonides. Fookuses on julgeolekuolukord nii meie regioonis kui ka Sahelis, koostöö NATOs ja küberkaitse vallas. Käsitletakse ka Prantsusmaa peatset Euroopa Liidu eesistumist ning digi- ja rohepoliitikat.

Peaminister naaseb Eestisse 24. novembri hilisõhtul.

Märksõnad
Tagasi üles