Eriolümpia tähistas Lääne-Virumaal korvpallinädalat

Margus  Martin
, ajakirjanik
Copy
Eriolümpia Eesti Ühenduse korvpallifestivalil osalejad, nende juhendajad ning korraldajad Sõmerul.
Eriolümpia Eesti Ühenduse korvpallifestivalil osalejad, nende juhendajad ning korraldajad Sõmerul. Foto: Tiina Möll / Eriolümpia Eesti Ühendus

Euroopa korvpallinädala raames korraldati teisipäeval Sõmerul intellektipuudega 8-11-aastastele lastele korvpallifestival, millest võttis osa mitukümmend Näpi ja Tartu Kroonuaia koolis õppivat poissi ja tüdrukut.

Korvpallifestival toimus Eriolümpia Eesti Ühenduse (EEO) egiidi all teist korda.

Mullu Tallinna spordihalli kavandatud suurem üritus jäi korraldajatest mitteolenevatel põhjustel tookord pidamata, ent väiksemas mahus sai see aasta tagasi siiski teoks: Kadrina Karude korvpallimeeskond tegi korvpallipäeva hariduslike erivajadustega lastele oma kodumaakonnas.

«Eelmisel aastal samal ajal oli koroona tõttu pahandus majas ja jätsime ära,» meenutas EEO juht Tiina Möll. «Küll aga olid Kadrina Karud lihtsalt nii toredad, et tegid seda Lääne-Virumaal Porkuni koolile. Nii, et tegelikult toimus see siis ühe kooli raames.»

Erivajadustega laste korvpallipäeva Sõmeru kooli spordihoones juhtis Kadrina Karude meeskonna hing Raivo Tribuntsov (seisab).
Erivajadustega laste korvpallipäeva Sõmeru kooli spordihoones juhtis Kadrina Karude meeskonna hing Raivo Tribuntsov (seisab). Foto: Tiina Möll / Eriolümpia Eesti Ühendus

Seekord Sõmerul peetud korvpallifestivalil aitasid põnevat päeva sisustada Karude meeskonna mänedžer Raivo Tribuntsov ja mitu teda abistanud Tamsalu treeninggrupi noormängijat. «Hästi tehti kaasa ning kuulati,» kiitis Tiina Möll pallimänguga tutvust teinud lapsi. «Prooviti ja toimetati, harjutused olid toredad.»

Kõiki lapsi peeti meeles väikeste maiustustega, samuti sai igaüks ristsõnaajakirja Kumake jõulukuu numbri, milles leidus üllatus: erivajadustega lastele lahendamiseks jõukohane kammristsõna. Selle koostas õppuritele aktsiaseltsi Kuma üks omaaegseid asutajaid ja Eesti spordikuulsuste jõuluturniiri idee autoreid Ervin Runnel. Kahele usinale osalejale loositi lisaks auhinnana välja Kumakese aastatellimus.

Näpi ja Tartu Kroonuaia kooli lapsed tegid tutvust korvpallimänguga.
Näpi ja Tartu Kroonuaia kooli lapsed tegid tutvust korvpallimänguga. Foto: Erakogu

Tiina Mölli sõnul ootavad EEOd uuel aastal ees juba uued spordiüritused, kuid käed rüpes ei istuta ka praegusel jõulukuul. «Sellel aastal jäid kahjuks ära kõik rahvusvahelised võistlused. Meie jaoks on aga täiesti erakordne see, et meie maailmamängude koondise suusatajad käisid Lapimaal lumelaagris – nad olid nädal aega Levil lumel,» rääkis ta.

«See on meie organisatsiooni enam kui kolmekümneaastase ajaloo jooksul uus tase võistlusteks ettevalmistamisel. Erineva võimekusega eriolümpia sportlased ei ole tippsportlased sõna otseses tähenduses, aga nad treenivad vastavalt võimetele. Arvan, et ise tunnevad nad ennast juba ammu suurte sportlastena. Meil on koos väga tore seltskond ja eriline tänu nende pühendunud treeneritele,» lisas Tiina Möll.

Tagasi üles