Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Kalamajja ehitatakse 270-kohaline lasteaed

FOTO: Nord Projekt

Tallinnasse Kalamajja ehitatakse uus, miljööväärtuslikku piirkonda sobiv lasteaed Kelluke, mille 12 rühmas hakkab käima 270 last.

Ehitus on alanud ja lasteaed saab valmis tuleva aasta sügisel. Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul kavatseb Tallinn 2030. aastaks renoveerida kõik munitsipaallasteaedade hooned seal, kus see on vajalik.

«Sel sügisel on alanud kuue lasteaia ehitus. Väga oluliseks märksõnaks, eriti praegusel koroonaajal, on hoonete ventilatsioon ja ka energiatõhusus, mida kõikides vanades majades tagada ei saa. Seetõttu olemasolevad hooned lammutatakse ning asemele ehitatakse uued. Nii on ka Kellukese lasteaiaga, mis saab täiesti uue maja,» rääkis Belobrovtsev.

Kellukese lasteaia uus maja on rühmade kaupa jagatud mitmeks kaldkatusega osaks, millest igaüks on eri värvi. Lasteaia hoovi tulevad lillepeenrad, õuesõppe paviljonid, õppeaed ja kasvuhoone, hoone katusele paigaldatakse päikesepaneelid.

«Hoones on suured ja avarad rühmaruumid, ühendatav spordi- ja muusikasaal, huviklass, töötajate kabinetid, köök, lift. Fuajees on näituste- ja mängimisala. Läbipaistev katus lisab ruumile valgust ja avarust. Kõigisse rühmaruumidesse pääseb nii siseruumist kui ka otse õuest. Kokkuvõtteks võime öelda, et saame maja, millest oleme ammu unistanud,» rääkis lasteaia direktor Tamara Borsuk.

Lasteaia ehitab Mapri Ehitus. Tööde tellija on Tallinna linnavaraamet, hoone projekteeris Nord Projekt. Tööde kogumaksumus on 8,17 miljonit eurot.

Tagasi üles
Back