Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Linnavalitsus nimetas ametisse seitse linnaosavanemat, Lasnamäe jääb esialgu juhita

Pirita linnaosakogu kiitis oma eilsel koosolekul heaks Tõnis Liinati jätkamise Pirita linnaosavanemana. FOTO: Mihkel Maripuu

Tallinna linnavalitsus nimetas tänasel istungil ametisse seitsme linnaosa vanemad, Lasnamäe linnaosavanema kandidatuuri pole Keskerakond siiani välja pakkunud.

9. detsembrist jätkab Haabersti linnaosa vanemana Oleg Siljanov, Kesklinnas Monika Haukanõmm, Kristiines Jaanus Riibe, Mustamäel Lauri Laats, Pirital Tõnis Liinat, Põhja-Tallinnas Manuela Pihlap ja Nõmmel asub uueks linnaosa vanemaks Lauri Paeveer.

Linnapea Mihhail Kõlvart märkis, et kõik peale Nõmme linnaosa vanema olid samas ametis ka eelmise linnavalitsuse volituste ajal. «Tööd jätkavad linnaosavanemad on oma kogukonna heaks juba palju teinud ja panustanud, algatatud on mitmeid suuremaid ja väiksemaid projekte ning see töö jätkub. Ka Nõmmel on loodud hea ja tugev pinnas, et juhtida ja hoida seda väärikat ja rohelist linnaosa,» sõnas Kõlvart. «Meie kõigi ühiseks eesmärgiks on luua Tallinnast sõbraliku linnaruumiga loov maailmalinn, kus igaühel on turvaline kodupaik ja kus iga inimene on väärtus.»

Vastavalt linnavalitsuse 1. detsembri 2021 korraldusele täitsid eelmise linnavalitsuse volituste lõppemisest ehk 25. novembrist k.a. kuni linnaosade uute vanemate ametisse nimetamiseni linnaosade vanemate ülesandeid vanemate asetäitjad.

Kõik linnaosavanemad on saanud ka linnaosakogude toetuse. Viimasena kogunes eile Pirita linnaosakogu, mis kiitis heaks Tõnis Liinati jätkamise linnaosavanema ametis.

Tagasi üles
Back