K, 1.02.2023

Politsei väljastab dokumente ajutiselt ka õhtuti ja nädalavahetusel

BNS
Politsei väljastab dokumente ajutiselt ka õhtuti ja nädalavahetusel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Inimene uue ID-kaardiga. Foto on illustreeriv.
Inimene uue ID-kaardiga. Foto on illustreeriv. Foto: Sander Ilvest

Pärast sõja puhkemist Ukrainas on Eesti inimesed taotlenud varasemast enam isikut tõendavaid dokumente ning valminud dokumentide kiiremaks väljastamiseks lisab politsei- ja piirivalveamet (PPA) suuremate teeninduste broneeringukalendrisse ajutiselt aegu nädalavahetuseks ja tööpäeva õhtuteks.

«Soovitame inimestel, kes on saanud PPA-lt teavituse valminud dokumendile järele tulemiseks, broneerida selleks aeg aadressil broneering.politsei.ee. Esialgu lisasime broneeringuaegu eesootavaks nädalavahetuseks ja uue nädala tööpäeva õhtuteks. Loodame, et lisatud ajad aitavad lühendada päevasel ajal PPA teenindustes järjekordi,» sõnas PPA identiteedi ja staatuse büroo valdkonna koordineerija Marit Abram.

Ta lisas, et õhtused ja nädalavahetuse broneerimisajad on mõeldud üksnes valminud dokumendile järeletulemiseks. Kui kliendil on juba broneering, kuid ta soovib broneerida uut aega, tuleb eelnev aeg tühistada. Dokumenditaotlusi ja muid toiminguid nädalavahetuseti ja õhtustel aegadel teenindustes teha ei saa. Samuti ei võeta vastu broneeringuta kliente.

Praegu ootab väljastamist ligi 26 000 dokumenti, millest ligi pooled on ID-kaardid. Lisaks on valminud üle 8000 passi, üle 3000 elamisloakaardi ja üle 200 välismaalase passi.

Märksõnad
Tagasi üles