L, 26.11.2022

Kaitseväe õppusele Siil koguneb 15 000 osalejat

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Kaitseväe õppusele Siil koguneb 15 000 osalejat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Suurõppus Siil 2022
Suurõppus Siil 2022 Foto: Eesti Kaitsevägi

Esmaspäeval algab kaitseväe õppus Siil, millel osaleb ligi 15 000 kaitseväelast ning liitlas- ja partnerriigi sõjaväelast.

Õppuse peamine eesmärk on kaitseväe lahinguvalmiduse ja ohustsenaariumile reageerimise võime kontrollimine rahvusvahelises raamistikus. Õppuse peamised kontrollitavad üksused on 2. jalaväebrigaad ja küberväejuhatuse strateegilise kommunikatsiooni keskus.

Selleaastane õppus viiakse läbi 16. maist kuni 3. juunini ning tegevused hõlmavad peaaegu kogu Eestit. Peamised üksuste manöövertegevused saavad toimuma Lõuna-Eestis, lahinglaskmised kaitseväe keskpolügoonil ja Saaremaal. Lisaks Siilile viiakse samal ajal Eestis ja selle vahetus läheduses läbi mitu teist õppust. Läti korraldab õppuse Namejs, mille raames muuhulgas harjutatakse piiriülest koostööd ja juhtimisprotseduure Eesti kaitseväega. USA relvajõudude õppuse Defender Europe raames tegutsevad Saaremaal koostöös kaitseliitlastega merejalaväelased ning viiakse läbi lahinglaskmisi merele. NATO Põhjadiviisi staap korraldab õppuse Knight Legion.

Siilist võtavad osa nii maa-, õhu- kui ka mereväeüksused ning kaitseliit, samuti küberväejuhatus, toetuse väejuhatus ja erioperatsioonide väejuhatus. Lisaks osalevad õppusel Eestis paiknevad NATO lahingugrupi kui ka õppuste ajaks siia saabuvad liitlasüksused.

Siilil osaleb ligi 7100 reservväelast, 2500 ajateenijat, 2000 tegevteenistujat ning 4200 liitlassõdurit kokku kümnest riigist. Õppusel kasutatakse sadu ühikuid tehnikat, sealhulgas soomukeid, jalaväe lahingumasinaid, tanke, laevu, koptereid ja lennukeid.

Õppuse kolme nädala vältel on Eesti teedel liikumas tavapärasest rohkem lahingutehnikat ja sõidukite kolonne. Kaitsevägi palub liiklejatel järgida ajutisi liikluskorraldusvahendeid ja reguleerijate märguandeid ning loodab kaasliiklejate mõistvale suhtumisele.

Märksõnad
Tagasi üles