K, 6.07.2022

Politsei tabas ööpäevaga üheksa joobes sõidukijuhti

BNS
Politsei tabas ööpäevaga üheksa joobes sõidukijuhti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Roolijoodik
Roolijoodik Foto: Sille Annuk / Tartu Postimees

Politsei tabas möödunud ööpäeval liiklusest üheksa joobes sõidukijuhti.

Üks juht oli tarvitanud uimasteid ning kaheksa olid rooli istunud alkoholi tarvitamise tunnustega, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile.

Kui sõidukijuht on tarvitanud alkoholi üle liiklusseaduses lubatud piirmäära ehk vahemikus 0,2–1,49 promilli, võib teda väärteokorras karistada kuni 1200-eurose trahvi, kuni 30-päevase aresti või juhtimisõiguse äravõtmisega kuni üheks aastaks.

Kui juht on narkojoobes või enam kui 1,5-promillises alkoholijoobes, saab kohus teda kriminaalkorras karistada kas 30–500 päevamäära suuruse rahatrahvi või kuni kolmeaastase vangistusega. Lisakaristusena võib kohus võtta ka juhtimisõiguse kuni kolmeks aastaks. Samuti saab konfiskeerida sõiduki kui kuriteo toimepanemise vahendi.

Päevaga said liikluses vigastada kaks inimest

Neljapäeval juhtus kaks rasket liiklusõnnetust, milles said kokku vigastada kaks inimest.

Esimene õnnetus juhtus kella 18.06 ajal Tallinnas Vabaduse puiestee ja Valdeku tänava ristmikul, kus 85-aastane mees sooritas sõiduautoga Volkswagen Transporter parempööret ja sõitis otsa reguleeritud ülekäigurajal jalgrattaga teed ületanud 12-aastasele poisile. Jalgrattur toimetati Tallinna Lastehaiglasse, teatas politsei- ja piirivalveamet BNS-ile.

Teine õnnetus juhtus täpselt samal ajal Tallinnas Pirita teel, kus elektrilise jalgrattaga sõitnud 44-aastane mees põrkas kokku teed ületanud 54-aastase naisega. Jalakäija toimetati Ida-Tallinna Keskhaiglasse.

Märksõnad
Tagasi üles