E, 5.12.2022

«Loom on autos kinni!» Politsei on saanud lemmikute päästmiseks üle paarikümne väljakutse

Postimees
«Loom on autos kinni!» Politsei on saanud lemmikute päästmiseks üle paarikümne väljakutse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kui avastatakse palaval suvel autosse üksinda jäetud lemmikloom (nt olukorras, kus auto ei tööta ja seega ei tööta autos sees ka jahutussüsteem, aknad on suletud ja õhk ei liigu), siis tasub esmalt vaadata, ehk õnnestub leida auto ja lemmikute omanik.
Kui avastatakse palaval suvel autosse üksinda jäetud lemmikloom (nt olukorras, kus auto ei tööta ja seega ei tööta autos sees ka jahutussüsteem, aknad on suletud ja õhk ei liigu), siis tasub esmalt vaadata, ehk õnnestub leida auto ja lemmikute omanik. Foto: Evgenia Novozhenina/Scanpix Baltics

Politsei on laekunud kõikjalt Eestist 27 teadet selle kohta, et möödujad on märganud suvisel ajal omapäi autosse jäetud koera ning avaldanud kartust, et looma tervis võib palava ilmaga seetõttu ohtu sattuda. Päästjad on reageerinud samasisulistele teadetele kahel korral.

Tartu politsei piirkonnavanem Siim Linnard rääkis Postimehele, et korrakaitsjatele on edastatud üle Eesti rohkem kui 27 teadet autosse üksi jäetud lemmikutest, kuid enamikul juhtudel on politsei loomaomanikuga ühendust saanud ning selgitanud neile ohtusid, mida taoline käitumine põhjustab.

«Õnneks ühegi looma elu vahetusse ohtu ei ole sattunud. Reeglina on omanikud korraks kuskil kaupluses käinud ja osa inimesi on jätnud autosse ka joogivett,» selgitas Linnard. 

«Tõsi, kuumade ilmadega on lemmikloomade, aga ka laste palavasse autosse jätmine ohtlik,» rääkis Linnard. Ta lisas, et ekspertide sõnul võib imiku jaoks muutuda kuumenenud autosalongis viibimine kujutada ohtu juba veerand tunni möödudes. Ka koera kehatemperatuuri tõus ainult mõne kraadi jagu võib juba muutuda loomale eluohtlikuks.

«Seega tuleks vältida olukordi, kus lemmikloomi ja ka lapsi jäetakse palavasse autosse. Nähes, et lapse või lemmiklooma tervis on ohus ja sõiduki omanikku läheduses pole, tuleks sellest teada anda numbril 112,» lausus Siim Linnard. 

Päästjad on saanud sel suvel kaks väljakutset, kus lemmikloomad on jäänud palaval suvel autosse kinni. «Mõlemal juhul on tegemist olnud autosse kinni jäänud koertega. Esimesel juhul oli autosse jäänud loom hädas juuni lõpus Põhja-Eestis, teisel juhul juuli alguses Järvamaal,» rääkis päästeameti meedianõunik Silver Kuusik. 

«Kui avastatakse palaval suvel autosse üksinda jäetud lemmikloom (nt olukorras, kus auto ei tööta ja seega ei tööta autos sees ka jahutussüsteem, aknad on suletud ja õhk ei liigu), siis tasub esmalt vaadata, et ehk õnnestub leida auto ja lemmikute omanik (kes on võib-olla vaid hetkeks poodi läinud vms). Kui aga loomad on pikemaajaliselt üksinda umbses autos ja nende elule on oht, tasub kutsuda abi,» täiendas Kuusik.

Märksõnad
Tagasi üles