R, 24.03.2023

Eesti suursaadik Lätis Eerik Marmei andis üle volikirja

Margus Paaliste
, ajakirjanik
Eesti suursaadik Lätis Eerik Marmei andis üle volikirja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti suursaadik Lätis Eerik Marmei (vasakul) andis üle volikirja.
Eesti suursaadik Lätis Eerik Marmei (vasakul) andis üle volikirja. Foto: Välisministeerium

Eesti suursaadik Lätis Eerik Marmei andis täna üle volikirja Läti Vabariigi presidendile Egils Levitsile.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses tunnustas suursaadik kahe riigi vahelisi suurepäraseid suhteid. Suursaadik ja president rääkisid Eesti ja Läti mitmekülgsest koostööst ning Euroopa julgeoleku, energiajulgeoleku, majanduse, Rail Baltica ja kultuuri teemadel. Tõdeti, et Eesti ja Läti vaated julgeolekuolukorrale piirkonnas on sarnased ning kahe riigi kaitsekoostöö muutub lähiaastatel tugevamaks. Septembris avaldatava teise Eesti-Läti tulevikukoostöö raporti kontekstis arutati ka uusi võimalusi ühistegevusteks.

«Eestil ja Lätil on sarnased huvid julgeoleku, energeetika, majandussuhete ja piiriülese koostöö küsimustes ning tihe suhtlus toimub nii ministeeriumite, ametkondade, parlamentide kui ka rohujuure tasandil. Läti on naaber, kellele võib kindel olla ja kellega meil on mitmetes valdkondades aastakümnete pikkune teineteisemõistmine, mille pinnalt saame tulevikus oma koostööd veelgi tihendada,» ütles Marmei.

Suursaadik Marmei on sündinud 6. mail 1970. aastal Tartus. 1993. aastal lõpetas ta Tartu Ülikooli ajaloo eriala ja 1996. aastal omandas magistrikraadi Notre Dame’i Ülikoolis Ameerika Ühendriikides. Marmei töötab välisministeeriumis alates 1993. aastast. Ta on töötanud erinevatel ametikohtadel välisministeeriumis ja Eesti esinduses NATO juures, Eesti saatkonnas Washingtonis ja Londonis.

Aastail 2008–2010 töötas Marmei kaitseministeeriumis NATO ja ELi osakonna juhatajana. 2013.–2014. aastal esindas ta Eestit suursaadikuna Poolas ja Rumeenias ning aastail 2014–2017 Eesti suursaadikuna Ameerika Ühendriikides. 2017.–2018. aastal oli ta Rahvusvaheliste kaitseuuringute keskuse teadur ja 2018.–2022. aastal välisministeeriumi poliitika planeerimise osakonna peadirektor.

Märksõnad
Tagasi üles