L, 3.12.2022

Keskkonnaminister Madis Kallas ühines sotsiaaldemokraatidega

Margus  Martin
, ajakirjanik
Keskkonnaminister Madis Kallas ühines sotsiaaldemokraatidega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Keskkonnaminister Madis Kallas.
Keskkonnaminister Madis Kallas. Foto: Sander Ilvest/Postimees/Scanpix Baltics

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) juhatus kinnitas lõppeval nädalal keskkonnaminister Madis Kallase erakonna liikmeks.

Enne ministriks saamist Saaremaa vallavanemana töötanud Kallase sõnul tõi teda sotsiaaldemokraatide sekka maailmavaade, mida ta on sotsiaaldemokraatidega juba aastaid jaganud, märkis SDE pressiteate vahendusel.

«Kohalikul tasandil on võimalik väga edukalt töötada ka ilma erakonda kuulumata, aga riigi tasandil ning eriti valitsuses olles on minu hinnangul vajalik ühene selgus, et kuhu erakonda minister kuulub ja millist maailmavaadet ta esindab. Olen sotsiaaldemokraatide valitsusdelegatsiooni liige ja minu soov oli seda erakonda astudes ka kinnitada. Keskkonna kõrval jäävad minu südameteemadeks kõik regionaalset mõõdet omavad teemad üle Eesti ja eriti Saaremaaga seotud küsimused. Suur tänu sotsiaaldemokraatidele usalduse eest,»  ütles Kallas.

SDE esimees Lauri Läänemets tõi Kallase tugevustena eraldi välja väga hea kohaliku vaate ja kriisijuhtimise kogemuse. «Olen seadnud sotsiaaldemokraatide üheks eesmärgiks tugevdada haaret ja kompetentsi kohalikul tasandil. Madisel on kohaliku omavalitsuse juhtimise kogemus, mis aitab erakonnal kujundada tõhusamat regionaalpoliitikat. Keerulistel aegadel ning rohepöördest tingitud majanduslike paradigmade muutuses on ülioluline, et oskaksime omavalitsusi toetada uue ettevõtluskeskkonna kujundamisel ning tasuvate ja stabiilsete töökohtade loomisel,» ütles sotsiaaldemokraatide liider.

Madis Kallasest sai SDE Saaremaa piirkonna liige. Ta kandideeris sotsiaaldemokraatide esinumbrina saartel ja Läänemaal 2019. aasta riigikogu valimistel.

Lisaks vallavanema tööle on Kallas olnud ametis Saaremaa kriisikomisjoni juhina ning haigekassa ja sotsiaalministeeriumi projektijuhina (digitaalne tervis ja vaktsineerimine). Samuti on ta olnud Kuressaare haigla nõukogu esimees.

Kõrghariduse omandas Madis Kallas Tallinna ülikoolis kehakultuuri erialal, ta on õppinud Kuressaare gümnaasiumis ja Kihelkonna põhikoolis. Kallase peres kasvab kolm last.

Märksõnad
Tagasi üles