T, 31.01.2023

Peaminister Kaja Kallas: Estonia uurimisest on suuremaid muresid

Tarvo Madsen
, ajakirjanik
Peaminister Kaja Kallas: Estonia uurimisest on suuremaid muresid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Parvlaev Estonia uuringute tulevik on nüüd poliitikute kätes. Pildil ekspeditsiooni juht Rene Arikas ja USA ekspert Brian Abbott mullu suvel Estonia hukupaigas sonariuuringuid läbi viimas. 
Parvlaev Estonia uuringute tulevik on nüüd poliitikute kätes. Pildil ekspeditsiooni juht Rene Arikas ja USA ekspert Brian Abbott mullu suvel Estonia hukupaigas sonariuuringuid läbi viimas. Foto: Madis Veltman

Samal ajal, kui Eesti Ohutusjuurdluse Keskus (OJK) hoiatab valjuhäälselt, et parvlaev Estonia uurimine võib lisaraha mittesaamise korral jääda poolikuks, on Rootsi pool tagasihoidlikum: lisaraha küsimust kaalutakse siis, kui praegused asjad tehtud. Peaminister Kaja Kallas (RE) tõdes, et Estonia uurimine ei ole praegu olnud prioriteet ning seda pole valitsuskoalitsioonis arutatud.

Alates suve keskpaigast on parvlaev Estonia uurimist juhtiva Eesti Ohutusjuurdluse Keskuse (OJK) juht Rene Arikas korduvalt meedias rääkinud, et hindade kallinemise ja uurimise käigus ammutatud lisainformatsiooni tõttu oleks täiemahulise uurimise lõpuleviimiseks vaja lisarahastust. Muu seas jääb ilma lisarahata üles toomata ramp, põhjalikult uurimata autotekk ning tegemata näiteks ferromagneetiline uuring, mis aitaks kindlaks teha laevahuku teekonda.

Märksõnad
Tagasi üles