R, 27.01.2023

Kooliaasta algas istuma jäetud Ukraina õpilastele kurvalt

Merike Lees
, majandusajakirjanik
Kooliaasta algas istuma jäetud Ukraina õpilastele kurvalt
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Räägu tänava koolis tuleb Ukraina lastel korrata eelmist klassi, et kohaneda Eesti koolisüsteemiga ja õppida Eesti keelt.
Räägu tänava koolis tuleb Ukraina lastel korrata eelmist klassi, et kohaneda Eesti koolisüsteemiga ja õppida Eesti keelt. Foto: Madis Veltman

Kooliaasta algas paljudele kevadel Eestis kooli lõpetanud Ukraina õpilastele kurvalt, kuna 1. septembril selgus, et nad on klassikursust kordama jäetud. Et mitte kooliaastat kaotada, jätkavad ukraina lapsed paralleelselt õpinguid ka Ukraina koolis.

Kümneaastane Rita alustas kevadel õpinguid eestikeelses koolis Tallinnas ja lõpetas kevadel neljanda klassi. Suvel otsustas ta vahetada kooli ja jätkata õpinguid ukrainlastele mõeldud Räägu tänava koolis, mis tegutseb Lilleküla gümnaasiumi filiaalina. Rõõm uues koolis jäi aga üürikeseks, sest 1. septembril selgus, et tüdrukul tuleb neljandat klassi korrata.

«Käime koolis, kuid kurb on, sest meid pandi jälle neljandasse klassi, kuigi peaksime olema viiendas,» rääkis Rita ema Julia. «Õpime ikka Ukraina klassiga kodus sülearvutis, et mitte programmist maha jääda.»

Märksõnad
Tagasi üles