K, 5.10.2022

GALERII ⟩ Tallinnas on liikluspiirangud: algab NATO sõjalise komitee konverents

BNS
Tallinnas on liikluspiirangud: algab NATO sõjalise komitee konverents
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Tallinnas algab reede õhtul NATO sõjalise komitee konverents, kus liitlasriikide kaitsevägede juhatajad arutavad alliansi strateegilisi arenguid.

Mitu konverentsiga seotud üritust, nagu pidulik avamine ning president Alar Karise avasõnad, on jälgitavad otse veebiülekandena

Laupäeva hommikul ütleb konverentsi avasõnad peaminister Kaja Kallas ning õhtupoolikul on NATO sõjalise komitee esimehe admiral Rob Baueri ja Eesti kaitseväe juhataja kindralleitnant Martin Heremi pressikonverents.

Konverents toob Tallinnas kaasa liikluspiirangud. Reedest suleti liikluseks Rävala puiestee, alates Kivisilla ristmikust kuni Liivalaia ristmikuni. Liikluseks suleti vaid Liivalaia tänavale viiv suund, Kivisilla tänava poole suunduv liiklus jääb avatuks. Liikluspiirang kestab pühapäeva õhtul 18-ni.

Liikluspiirangud on ka Weizenbergi tänaval pühapäeval kella 8 kuni 15.30. Tänav on suletud alates Poska ja Weizenbergi ristist kuni Mäekalda ja Weizenbergi ristini.

NATO sõjalise komitee konverentsil arutavad kaitsevägede juhatajad NATO Madridi tippkohtumise otsuste elluviimist alliansi heidutus- ja kaitsetegevustes. Arutatakse NATO operatsioone, missioone ja tegevusi, sealhulgas NATO Iraagi (NMI) ja Kosovo (KFOR) missiooni.

Muud teemad on liitlasvägede võimete ja innovatsiooni edendamine, et toetada domeene hõlmavaid operatsioone ja digitaalset transformatsiooni. Esmakordselt on konverentsile osalema kutsutud Soome ja Rootsi kaitseväe juhid.

Sõjaline komitee kohtub kaitseväe juhatajate sessioonil kaks korda aastas NATO peakorteris Brüsselis ja kord aastas korraldab konverentsi üks liitlasriikidest. 

Märksõnad
Tagasi üles