L, 10.12.2022

Politsei tugevdas Eesti-Soome piiril kontrolli

Postimees
Politsei tugevdas Eesti-Soome piiril kontrolli
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eile pärastlõunal kell 15.30 Helsingist saabunud laevalt noppis politsei välja kõik kümme Vene numbrimärgiga autot. 
Eile pärastlõunal kell 15.30 Helsingist saabunud laevalt noppis politsei välja kõik kümme Vene numbrimärgiga autot. Foto: Mihkel Maripuu

Kui Eesti-Vene piiri sulgemine turistiviisadega Vene kodanikele on vähendanud Venemaalt saabujate hulka ka seal välja kuulutatud mobilisatsiooni tingimustes, siis Soome esialgu veel avatud piiri kaudu Eestisse tulevate Vene kodanike kontrollimiseks on politsei- ja piirivalveamet tugevdanud kontrolli Tallinna sadamas.

«Meie eesmärk on veenduda, et Eestisse siseneksid vaid need inimesed, kellel on õigus siin viibida,» selgitas politsei- ja piirivalveameti vastutav ametnik Tago Trei Postimehele, et Eesti-Soome piiril on tugevdatud Schengeni kompensatsioonimeetmete kontrolli.

Schengeni kompensatsioonimeetmed tähendavad seda, et kui tavaolukorras Schengeni sisepiiril kontrolli ei ole, saavad politseiametnikud siiski kontrollida inimeste Eestis viibimise seaduslikkust kogu riigi ulatuses. Praegusel juhul tehakse seda kohe, kui autod on Helsingist saabunud laevalt Tallinna sadamas maha sõitnud.

Märksõnad
Tagasi üles