P, 4.12.2022

FOTOD ⟩ Vormikontroll: NATO testi tegid Pevkur, Herem ja Saskia Alusalu

Vormikontroll: NATO testi tegid Pevkur, Herem ja Saskia Alusalu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kaitseväelastel on kehaliste võimete hindamiseks kontrolltest, mis koosneb kolmest osast: kätekõverdused toenglamangus kahe minuti jooksul, kõhulihasteharjutused kahe minuti jooksul ning aja peale 3200 m jooks.

Iga osa eest on võimalik saada maksimaalselt 100 punkti, kokku 300 punkti, testi läbimiseks tuleb koguda minimaalselt 180 punkti.

Sel aastal tehti spordinädala raames test taas läbi, võimed pandi proovile 30. septembril Kalevi staadionil.

Täna oli testi läbi tegemas 40 inimest, kellest maksimaalsed, 300 punkti sai kümme osalejat: EOK asepresident Lauri Luik, Spordinädala patroon Saskia Alusalu, kolonelleitnant Rain Jano, nooremleitnant Anna-Mariita Mattiisen, Elisa Eesti finantsjuht Merike Mumme, maadleja Helary Mägisalu, Firmaspordi liidu tegevjuht Taavi Kruut, Coop Panga juhatuse liige Rasmus Heinla, Swedbanki AML valdkonna juht Ragnar Russe, liitlasvägede kolonelleitnant Matt Fryer.

Kaitseminister ja EOK asepresident Hanno Pevkur tänas EOK-d ja Kaitseväge ürituse korraldamise eest ning tunnustas osalejaid, kes kaks tundi Kalevi staadionil pingutasid. «Aitäh, et vastu pidasite ja terveks jäite! Järgmisel aastal teeme seda kõike uuesti ning võtke sõbrad ka kaasa,» ütles ise testis 291 punkti kogunud Pevkur.

Spordinädala patroon Saskia Alusalu sai teist aastat järjest kirja maksimumpunktid. «Õnneks on hea see, et laotud on väga hea põhi. Elus on vahel nii, et kõike korraga saavutada pole võimalik. Praegu on vahel ka selliseid päevi olnud, kus koolis on tunniplaan kaheksast kaheksani ning siis ongi ainuke liikumine jalgsi käimine. Õnneks, kui oled mingi perioodi oma elus olnud spordiga sinasõber, siis andestab keha ka selle, kui iga päev ei jõua trenni teha,» ütles Alusalu.

Endine suusahüppaja Kaarel Nurmsalu rõõmustas, et sai üle pika aja pulsi kõrgeks. Nurmsalu kogus 287 punkti. «Sai korraks torud tühjaks joostud ja vereringe käima. Nii üllatav kui see ka pole, jooks oli kõige lahedam. Muidu käid üksi metsavahel ning see pole päris see, aga siin oli kogu aeg rajal keegi ees ja sai seltskonnas joosta. Kogu fookus oli jooksu peal. Olin üsna enesekindel kätekõverdustes ning teadsin, et kõhulihased tulevad raskelt. Aga kõik läks tegelikult hästi. Väga lahe üritus!» tunnustas Nurmsalu.

Märksõnad
Tagasi üles