L, 10.12.2022

Zelenskõi eitas Vene propagandat okupeeritud alade elanike kohta

BNS
Zelenskõi eitas Vene propagandat okupeeritud alade elanike kohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaader äsjavabastatud Lõmanist.
Kaader äsjavabastatud Lõmanist. Foto: Evgeniy Maloletka/Scanpix

President Volodõmõr Zelenskõi eitas esmaspäevases videosõnumis taaskord Venemaa propagandistide valesid, et väidetavalt peab Ukraina peaaegu kõiki okupeeritud territooriumil viibijaid kollaborantideks.

«Täielik jama. Meie lähenemine on alati olnud ja jääb selgeks ja õiglaseks. Kui inimene ei teeninud sissetungijaid ega reetnud Ukrainat, siis pole põhjust pidada sellist inimest kaastöötajaks. Need on elementaarsed asjad,» rääkis president.

«Kui õpetaja jäi Ukraina õpetajaks ega valetanud lastele, kes on vaenlane. Või kui inimene jäi Ukraina kommunaalteenistuse ukrainlasest töötajaks ja näiteks aitas säilitada inimeste energiavarustust, siis ei saa seda inimest milleski süüdistada,» seletas Zelenskõi.

Riigipea meenutas, et ajutiselt okupeeritud territooriumil viibis sadu tuhandeid ukrainlasi, paljud neist aitasid Ukraina sõjaväelasi ja eriteenistusi, paljud püüdsid ellu jääda ja ootasid Ukraina lipu tagasitulekut.

«Muidugi oli neid, kes Ukrainat reetsid. Kuid sellised juhtumid tuvastatakse kiiresti Ukraina julgeolekuteenistuse poolt ja need pole massilised. Venemaa pole Ukrainas kuskil massilist toetust kohanud ja see on fakt,» rõhutas president.

Märksõnad
Tagasi üles