R, 24.03.2023

President Karis: peame toetama Ukrainat ja Musta mere viljaveokokkuleppe pikendamist

Nele Kullerkupp
, ajakirjanik
President Karis: peame toetama Ukrainat ja Musta mere viljaveokokkuleppe pikendamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Vabariigi president Alar Karis.
Eesti Vabariigi president Alar Karis. Foto: Madis Veltman

President Alar Karis pidas eile hilisõhtul telefonivestluse ÜRO peasekretäri António Guterresega, kellega rääkis Ukraina igakülgsest toetamisest ning sellest, et Odessa sadama avatuna hoidmine kaupade veoks on oluline ja Musta mere viljaveokokkulepe peab jätkuma. Samuti oli jutuks viimastel nädalatel veelgi intensiivistunud Venemaa ÜRO-d õõnestav ja Julgeolekunõukogu tööd halvav tegevus.

President Karis tänas ÜRO peasekretäri António Guterrest kõigi Ukraina toetuseks tehtud pingutuste eest ja rõhutas, et ÜRO aktiivne kaasatus Venemaa agressioonist põhjustatud probleemide lahendamisse on väga oluline.

Eesti riigipea ja ÜRO peasekretär pidasid oluliseks, et 19. novembri lõpptähtajaga Ukraina sadamatest vilja väljaveoleping saab pikendatud. «Viljaeksport Ukrainast peab jätkuma, see leping on juba aidanud Ukrainast välja viia üle 10 miljoni tonni vilja,» rõhutas president Karis.

Eesti riigipea väljendas kahetsust, et Venemaa on hakanud ÜRO-d ähvardama ning kuritarvitab häbiväärselt ÜRO Julgeolekunõukogu, levitades oma propagandat ja väärinfot niinimetatud räpaste pommide ja bioloogiliste laborite kohta. «Eesti mõistab hukka agressori ähvardavad sõnumid ÜRO-le ning toetab igati peasekretäri ning tema meeskonda nende töös,» sõnas president Karis.

Märksõnad
Tagasi üles