K, 1.02.2023

Politsei on tänavu tabanud liiklusest üle 3000 juhiloata sõidukijuhi

BNS
Politsei on tänavu tabanud liiklusest üle 3000 juhiloata sõidukijuhi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politseini jõuavad viimasel ajal pea igapäevaselt teated liiklust ohustavatest sõidukijuhtidest.
Politseini jõuavad viimasel ajal pea igapäevaselt teated liiklust ohustavatest sõidukijuhtidest. Foto: Sille Annuk

Politsei- ja piirivalveameti liiklusjärelevalvekeskuse andmetel on politsei sel aastal liiklusest kõrvaldanud rohkem kui 3000 juhti, kellel puudub vastava kategooria mootorsõiduki juhtimise õigus.

Esmakordselt liiklusest kõrvaldatud juhid toovad sageli põhjuseks iseseisva harjutamise varsti toimuvaks transpordiameti sõidueksamiks. «Tagajärjeks on aga see, et lisaks karistuseks määratavale kuni 800 euro suurusele rahatrahvile või arestile on esmast juhiluba soovival inimesel vähemalt aastaks piiratud eksamile minek,» märkis liiklusjärelevalvekeskus.

Politsei tuletab meelde, et auto ja mootorratta juhtimisõigus ning esmane juhiluba väljastatakse inimesele, kes ei ole karistatud juhtimisõiguseta sõitmise, liiklusõnnetuse põhjustamise, alkoholi piirmäära ületamise, peale liiklusõnnetust alkoholi tarvitamise, kiiruseületamise, peatumismärguande eiramise, liiklusõnnetusest mitteteatamise, liiklusõnnetuse sündmuskohalt põgenemise eest ja ei oma karistust liiklusalase kuriteo toimepanemise eest.

Karistusregistri seaduse kohaselt kustutatakse karistusandmed registrist ja kantakse arhiivi, kui väärteo eest määratud rahatrahvi tasumisest on möödunud üks aasta.

Politsei manitseb, et iseseisvalt sõitmise harjutamiseks tuleb leida juhendaja, kellel peab olema vastava kategooria mootorsõiduki juhiluba vähemalt viis aastat ja kelle nimi on märgitud juhendaja tunnistusele või kantud liiklusregistrisse.

Tagasi üles