R, 2.06.2023

ÜLEVAADE ⟩ Kuhu jõulude ajal minna?

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Tallinna jõuluturg.
Tallinna jõuluturg. Foto: Madis Veltman

Kui nädalavahetusel pidusöökidest kõht täis saab ning on tunne, et tahaks veidi jalga sirutada, siis üle Eesti toimub mitmeid jõuluteemalisi üritusi. 

Kui elada pealinnas, saab veel 8. jaanuarini külastada Tallinna jõuluturgu. Muuhulgas kuulutab 24. detsembril kell 12 linnapea Mihhail Kõlvart (KE) Raekoja aknalt välja jõulurahu.

Ka Narva linnuse jõuluküla avatakse sel aastal pühade ajal. 23. kuni 25. detsembrini kerkib sinna jõuluvana maja, suveniirilaat, kontaktloomaaed ja jõulukohvik. «Iga päev on kavas lõbus meelelahutus, etendused, võistlused ja töötoad,» lubatakse tutvustuses. 

Järvamaal toimub 24. detsembril aga kommijagamise tuur. Kell 13 kogunetakse Alempois MC klubihoone juures, poole tunni pärast liigutakse edasi Türi kesklinna ning kell 15 Taikse Seltsimaja juurde. «Tuuriga ühineb ka Jõuluvana Preedik. Kõik tsiklid, ATV jne on oodatud osalema! Jõuluvana kostüüm on vajalik!»

Esmaspäeval, 26. detsembril toimub Otepääl Pühajärvel kell 10.30 taliujumine, kus on kohal ka jõuluvana ja päkapikud ning loositakse kingipakke. 

Samuti teeb 26. detsembril Tartu Raekoja platsil kell 12 kuni 13 Lõuna-Eesti veepäästekoerte grupp «Märjad käpad» oma traditsioonilise jõulujalutuskäigu ja soovib linnarahvale head pühadeaega ning mõnusat vana aasta lõppu.

Viimsi Püha Jaakobi kirikus esineb esmaspäeval kell 13 Kaitseliidu Tallinna maleva orkester. Esitusele tulevad nii klassikalised kui ka poppmuusika tuntuimad jõuluviisid. 

Samal päeval kell 16 kõlab Nõmme Kultuurikeskuses jõulune kellahelin, esineb ansambel Campanelli. Lavale astuvad 13 kellamängijat 186 kellaga. Lisaks võetakse kohvritest välja ka antiiksed kellad Petit&Fritsen.

​Meelespea: Tallinna ühissõidukid sõidavad jõulualal pühapäevase sõiduplaani järgi

Laupäeval, 24. detsembril ja esmaspäeval, 26. detsembril töötab Tallinna ühistransport pühapäevaste sõiduplaanide alusel.

Samuti sõidavad Tallinna ühissõidukid tavapäraselt pühapäevase sõiduplaani järgi pühapäeval ja esimesel jõulupühal, 25. detsembril.

Sõiduplaanid koos Tallinna ühistranspordi kaardi ning sõiduplaneerijaga on kättesaadavad Tallinna veebilehel.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles