P, 2.04.2023

Transpordiamet: lumistel teedel tuleb arvestada teehooldusmasinatega

Loora-Elisabet Lomp
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lumesahk maanteed puhastamas.
Lumesahk maanteed puhastamas. Foto: Arvo Meeks

Esmaspäeval on teed kõikjal Eestis talvised ning sihtkohta jõudmiseks tuleb liiklejatel arvestada tavapärasest suurema ajakuluga, kuna teedel liiguvad ka teehooldusmasinad, teatab transpordiamet. 

«Võrreldes teiste aastaaegadega, nõuab talvine liiklemine suuremat tähelepanu ja teistega arvestamist. Teed muutuvad libedaks, teeruumi ja valget aega on vähem ning sõidukite tehnilised võimalused ja juhtide talvised oskused on erinevad,» selgitas transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna juhataja Andres Piibeleht.

Ta lisas, et tänasest on liikluses tagasi vaheajalt naasnud lapsed ning neid sõidutavad lapsevanemad. «See kõik tingib omakorda liiklussageduse tõusu asulasisestes kohtades, mistõttu kärsitus õigeks ajaks kohalejõudmise osas on varmas tulema.»

Lisaks sellele, et sõidukijuhtidel tuleb valida ohutu sõidustiil ja olla valmis muutuvateks teeoludeks, tuleb arvestada ka teehooldusmasinate ja nende eripäraga. Hooldemasinale vastu sõites tuleb hoida tee serva, sest sahk ulatub üle tee telgjoone, et tee keskele ei jääks valli. Alustades hooldemasinast möödasõitu, tuleb veenduda selle ohutuses ning arvestada, et hooldemasinast eespool olev tee võib olla hooldamata.

Ilmaprognoosi kohaselt on esmaspäeval pilves ilm. Lääne poolt tulev lumesadu ja tuisk laienevad päeval üle Eesti. Tihedamat sadu on oodata Lääne- ja Põhja-Eestis. Saartel sajab ka lörtsi ja on jäävihma oht. Õhu- ja teetemperatuur jääb mandril miinuspoolele, saartel ja läänerannikul kõigub nulli lähedal.

Teeolud muutuvad talvel temperatuuride kõikudes kiiresti ja liiklemiseks tuleb valida ohutu sõidustiil. Enne rooli istumist saab valitsevaid tee- ja sõiduolusid vaadata aadressil Tarktee.ee.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles