T, 31.01.2023

FOTOD ⟩ FBI ekspertidel valmis Nõmmelt tapetuna leitud naise pea 3D-kujutis

Postimees
FBI ekspertidel valmis Nõmmelt tapetuna leitud naise pea 3D-kujutis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 2

Põhja prefektuuri kriminaalpolitseinikud saatsid möödunud aastal Nõmmelt tapetuna leitud naise kolba USAsse, kus FBI eksperdid lõid selle põhjal naise pea kolmemõõtmelise kujutise. Politsei ootab inimeste vihjeid, et 30 aasta tagune kuritegu lahendada.

Pärast 2021. aasta sügist, mil politsei palus inimeste abi tuvastamaks umbes 30 aastat tagasi tapetud ja Nõmmele maetud naise isik, kontrolliti kõikvõimalikke vihjeid, mis aitaksid kuritegu lahendada.

Tänu inimestelt saadud infole sai politsei kinnitust sellele, et naine oli tapetud 1991. aastal ning et tema taskust leitud võtmed kuuluvad korterile number neli, mis asub Lasnamäel või Õismäel.

«Kontrollisime ka arhiivimaterjale ning kuulasime inimeste lugusid, mis aitasid paremini mõista ajastut, mil naine tapeti,» sõnas Põhja prefektuuri isikuvastaste kuritegude talituse juht Hisko Vares.

Lootus mõrvatu isik tuvastada

«Paraku ei õnnestunud meil mitukümmend aastat tagasi tapetud naise isikut tuvastada ning jäime pikisilmi ootama USAsse saadetud kolju 3D-kujutist,» ütles Vares.

Kolba kolmemõõtmelise kujutise valmimine võttis aega umbes aasta ning säärane koostöö oli Eesti politseile esmakordne. FBI eksperdid lõid naise peast võimalikult realistliku 3D-kujutise, erisuseks on naise soeng ja kulmud, mis võisid päriselus teistsugused olla.

«Loodame väga, et keegi tunneb 3D-kujutise järgi naise ära ja annab sellest meile teada. See aitaks meil kuriteo lõpuni lahendada ning mis peamine – naise võimalikud lähedased saaksid südamerahu,» sõnas Vares.

Praegu on selge, et naine oli umbes kahekümnendates eluaastates ja tõenäoliselt eurooplane.

Märksõnad
Tagasi üles