N, 30.03.2023

13 aasta tagune jääpurikaohver Milana jõudis viimsesse rahupaika

Tiina Laura Kimmel
, ajakirjanik
13 aasta tagune jääpurikaohver Milana jõudis viimsesse rahupaika
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Milana Kaštanova ärasaatmine
Milana Kaštanova ärasaatmine Foto: Madis Veltman

Laupäeva hommikul mõned minutid pärast 11 peatub Siselinna kalmistu tavandihoone ees must matuseauto. Ilm on heitlik – langeb laia lund, aga siis äkki on sadu läbi. Mehed kannavad heledast puidust kirstu kabelisse. Inimesed alles kogunevad ja see annab kirstukandjatele võimaluse õues kiiruga sigaret süüdata. Hoolimata miinuskraadidest, aeg-ajalt jalgu vastu maad kopsides või käsi hõõrudes. Inimesi voolab aina juurde, paljudel pärjad kaasas.

Milana Kaštanova matusetalitus Siselinna kalmistu kabelis algas pool tundi enne keskpäeva, ent varajased tulijaid olid juba kell 11 kohal.
Milana Kaštanova matusetalitus Siselinna kalmistu kabelis algas pool tundi enne keskpäeva, ent varajased tulijaid olid juba kell 11 kohal. Foto: Madis Veltman

Nad on tulnud viimsele teekonnale saatma Jelena ja Vadim Kaštanovi ainukest last, tütar Milanat. 13 aastat tagasi jõudis toona 21-aastase neiu traagiline lugu inimesteni nii Eestis kui ka Venemaal. Milana oli kolinud Tallinnast Peterburi oma armastatu Irinei juurde ja tahtis sealses ülikoolis psühholoogiat tudeerida. Ta oli noor, piiritult õnnelik, unistas abielust ja lastest. Terve elu seisis ees.

Märksõnad
Tagasi üles