R, 24.03.2023

Unistad ägedast praktikast? Loe, kuidas selleks parim koht valida!

Tele2 Eesti
Unistad ägedast praktikast? Loe, kuidas selleks parim koht valida!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Foto: Tele2 Eesti

Tipptasemel karjääri ettevalmistamiseks ja tööturul toimetulekuks on praktikal tähtis roll. Nii saad praktiseerida õpitut ja hankida erialaseid kogemusi või hoopis tõuke kannapöördeks uue valdkonna suunas. Oled parajasti praktikakohta otsimas? Loe neid olulisi aspekte, millele tasub kindlasti mõelda.

Vali omale sobilik ettevõte

Esmatähtis on valida praktikaks ettevõte, kes on usaldusväärne ja pakub huvipakkuval erialal töötamise võimalust. Kindlasti on oluline, et ka ettevõte leiaks aega ja panustaks läbimõeldult praktikaprogrammi – vastasel juhul on kogemus mõlema osapoole jaoks ebameeldiv. “Me panustame Tele2s tugevalt praktikakogemuse mitmekülgsusesse. Näiteks saavad meie praktikandid osaleda inspiratsiooniminutitel oma ala tipptegijatega ja ka vahetuspäevas ehk veeta ühe päeva teise Eesti tööandja juures, näiteks Swedbankis, et tutvuda ka teiste ettevõtete tegemiste ning töökultuuriga. Usume, et praktikantidel on suurepärased ideed, mistõttu viime läbi praktikantide hackathoni, kus nad saavad üheskoos teistega end proovile panna ja omandada teadmisi ning kogemusi, leidmaks potentsiaalseid lahendusi probleemidele,” ütles Tele2 personalijuht Eve Karo.

Hüppelaud karjääriredelil

Praktika annab reaalse töökogemuse, mille saab märkida ka CV-sse ja LinkedIni - nii on tulevikus kergem tööle kandideerida. Mida pikem on praktika ja töötamise kogemus, seda rohkem pädevust tekib ning seda suurem on võimalus, et ettevõte pakub pärast praktika lõppu ka töökohta. Seetõttu on Tele2 loonud oma praktikaprogrammis kaks suunda: juhtkonna praktika ja suvepraktika.

Kui Tele2 suvepraktika kestab kolm kuud, mis võimaldab noorel panustada ühes kindlas valdkonnas, siis aastase juhtkonna praktika puhul on õpinguid lõpetaval tudengil võimalus alustada otse tipust ehk juhtkonna kõrval. “Juhtkonna praktika on harukordselt põnev võimalus, sest see annab ülevaate juhtkonna kõigist funktsioonidest ja valdkondadest, lisaks saavad praktikandid juhtimisse aktiivselt oma värskete ja innovaatiliste ideedega panustada,” ütles Karo.

Praktika kui töövorm on kasulik nii praktikandile kui ka ettevõttele, kaardistamaks koostöö sobivust. Kui mõlemad pooled sellesse aktiivselt panustavad, võib ühekordne praktikavajadus muutuda pikaajaliseks heaks töösuhteks ja praktikandi jaoks ka haridusjärgseks hüppeks karjääriredelil. “Ligikaudu pooled meie praktikaprogrammis osalejad jätkavad töötamist Tele2s. Näiteks on meie juhtkonna praktikaprogrammist edasi tööle asutud personaliarenduse eksperdi ja coachi rollis, äriarenduse tiimis projektijuhina või ka müügiprogrammi tooteomaniku, raadiovõrgu optimeerimise inseneri, talendikogemuse eksperdi või otseturunduse nooremspetsialistina,” ütles Karo, kelle sõnul hoitakse meeles ka neid praktikante, kes on ettevõttest mujale liikunud.

Foto: Tele2 Eesti

Tasustatud vs tasustamata praktika

Ehkki tasustamata praktikakoht pakub samuti tulevikuks vajalikke kogemusi ja kontakte, võib see vähendada huvi kandideerida pikemaajalisele ning mitmekülgsemale praktikakohale. Õnneks on tasustatud praktikaperioodi pakkuvate ettevõtete arv tööturul kasvutrendis. “Praktikale tulles vastutab noor päris ülesannete eest, mistõttu leiame, et on õiglane noorele selle eest ka tasuda. Teame, et noortel on hulganisti ideid ja pealehakkamist neid ellu viia – usume nende võimekusse ning potentsiaali,” ütles Karo, lisades, et praktikantidele pakutakse lisahüvesid mitmekülgse motivatsioonipaketi näol, mis sisaldab näiteks koolitusi ja coachingut.

Julge olla Sina ise

Praktikale kandideerides ei tohiks lasta end heidutada, kui ei ole varasemat töö- või praktikakogemust. “Praktika eesmärk ongi anda noortele võimalus töökogemuseks,” ütles Karo. Kandideerimisel soovitab ta tudengitel olla nemad ise ja enda kirjeldamisel kasutada konkreetseid näiteid elust enesest, mitte jääda üldsõnaliseks. “Selles on suur vahe, kui keegi ütleb, et ta on kiire jooksja või kui ta ka põhjendab, et suudab joosta kolme kilomeetrit 13 minutiga,” tõi Karo näiteks.

Samuti tuleks teha praktika rolli kohta põhjalik eeltöö. “Praktika rolli nimetusest tuleks vaadata kaugemale, sest olemas on nii palju põnevaid ameteid, mille peale ei pruugi kohe tullagi ja mida ei suuda vaid nimetus tihti edasi anda. Tuleb läheneda suure uudishimuga, küsida palju küsimusi ja teha otsus selle järgi, mis päriselt südame põksuma paneb,” selgitas Karo, kuidas meelepärast praktikakohta leida.

Kandideeri Tele2 suvepraktikale ja juhtkonna praktikale juba täna!

Tagasi üles