P, 26.03.2023

Politsei tabas Kohtla-Järve kaupluses plahvatuse korraldanud mehe

Andres Einmann
, Eesti uudiste päevatoimetaja
Politsei tabas Kohtla-Järve kaupluses plahvatuse korraldanud mehe
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politsei pidas kinni mehe, kes korraldas Kohtla-Järvel kaupluses plahvatuse.
Politsei pidas kinni mehe, kes korraldas Kohtla-Järvel kaupluses plahvatuse. Foto: Taavi Sepp

Politsei pidas kinni mehe, kes korraldas sel esmaspäeval Kohtla-Järvel kaupluses plahvatuse, milles sai vigastada mees.

Politsei sai esmaspäeval kella 10.30 paiku teate, et Kohtla-Järvel Keskallee tänaval on toimunud plahvatus. Esialgsetel andmetel sisenes Keskallee tänava kauplusesse 43-aastane mees, kes viskas 52-aastase mehe jalgade poole eseme, mis plahvatas. 52-aastane mees sai viga ning ta viidi haiglasse. Kuriteos kahtlustatav lahkus aga sündmuskohalt.

Praegu teadaolevalt oli tegemist süttimisohtlikku vedelikku sisaldanud esemega, mis tekitas plahvatuse. Kõik täpsemad asjaolud selgitatakse kriminaalmenetluses.

15. märtsi õhtul pidasid politseinikud 43-aastase mehe, keda kahtlustatakse mõni päev varem toime pandud plahvatuses, Kohtla-Järvel Oru linnaosas kinni.

Jõhvi politseijaoskonna grupijuht Aleksandra Mürsep kommenteeris, et kuna mees oli juba enne politseile tuttav ning ta pidi 13. märtsil ilmuma Viru vanglasse varasemat karistust kandma, viidigi ta kohe kinnipidamise järel Viru vanglasse.

«Plahvatus on äärmiselt ohtlik sündmus, millel võinuks kõrvaliste isikute olemasolul tagajärjed palju traagilisemad olla,» lisas Mürsep.

Kriminaalmenetlust viib läbi Ida prefektuur ja juhib Viru ringkonnaprokuratuur.

Märksõnad
Tagasi üles