N, 28.09.2023

25 meetri kõrgune vaatetorn kukkus kokku

Marko Suurmägi
, peatoimetaja asetäitja
Facebook
Comments
Holstre-Polli vaatetorn kukkus kokku pühapäeva õhtul kella 20 ajal. Pildil Holstre-Polli keskuse juhataja Gaspar Värv.
Holstre-Polli vaatetorn kukkus kokku pühapäeva õhtul kella 20 ajal. Pildil Holstre-Polli keskuse juhataja Gaspar Värv. Foto: Marko Saarm

Viljandimaal kukkus kokku 16 aastat tagasi valminud ja kuue aasta eest inimestele suletud 25 meetri kõrgune Holstre-Polli vaatetorn, mille materjal on nüüd mööda metsa laiali.

Viga keegi ei saanud, samuti pole teada, et mõni ümbruskonna elanik või ka kohalikku spordikeskusse saabunud sportija või jalutaja oleks torni varisemist näinud.

Keskusest umbes kilomeetri kaugusel elav suusatreener Eve Tammemäe ütles, et pühapäeval kell 20.04 algas kõva mürin ja veidi hiljem avastas ta, et torni enam ei paista. Tammemäe lisas, et veel ennelõunal olid lapsed torni ümber jooksnud ja mänginud. Tuult torni kukkumise ajal ei olnud.

Sel nädalal pidi keskusse tulema ekspert, et alustada torni kordategemiseks ekspertiisi koostamist. «Meil oli kindel soov see renoveerida,» ütles hiljuti spordikeskuse juhiks saanud Gaspar Värv. Nüüd pole ekspertiisil enam mõtet, sest kõne alla saab tulla uue torni ehitamine, kuid see on renoveerimisest palju kallim.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles