E, 2.10.2023

Helme: ahastusse pole vaja langeda, see on normaalne päevapoliitiline madin

Sven Randlaid
, ajakirjanik
Facebook
Comments 4
Martin Helme.
Martin Helme. Foto: Eero Vabamägi

Viimastel päevadel riigikogus toimuv on normaalne nähe, kus kõik saavad pihta ning lõpus on näha, kelle närvid paremini vastu peavad, leiab Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Martin Helme.

«Enamus (koalitsioon) ei saa kehtestada oma tahet ebaseaduslikult. Ja see on minu vaatest praegu kõige suurem erinevus praeguste ja eelmiste obstruktsioonide vahel,» rääkis Helme «Esimeses stuudios». Obstruktsioone on Helme sõnul riigikogus teinud kõik erakonnad. «Ainult et seda, mida nüüd tehti ehk täiesti ilmselgelt kodukorda rikkudes opositsioonisaadikutelt võetakse ära nendele seadusega ettenähtud õigused - seda ei ole varem tehtud,» märkis ta.

Helme ei nõustu koalitsiooniga, kelle arvates riigikogu töö obstruktsiooni tulemusel seiskus. Seda võiks Helme arvates rääkida juhul, kui tegemist oleks kuude või nädalatega. «Me olime põhimõtteliselt ühe nädala riigikogus vastasseisus, asjad ei liikunud, valitsus ei saanud oma eelnõud menetleda, mida ta soovis. See ei ole isegi kaugelt kõige kauem kestnud obstruktsioon, mis riigikogus nähtud on. Ja selle peale minna, et instinktiivselt käsi haarab kabuuri järele, minna seadust rikkudes üle rullima – vaat seda ei ole varem tehtud.»

Küsimusele, et kui neli aastat jätkub Toompeal samas vaimus, siis Eesti elu seisab, vastas EKRE esimees, et seda ei juhtu. Helme sõnul on veel mitmeid «väga jäledaid» eelnõusid, mille elluviimist kavatseb EKRE takistada kõigi vahenditega.

Ta leiab, et langeva reitingu tingimustes võivad Refrormierakonna närvid vastu pidada, küll aga mitte teistel koalitsiooniparteidel. Igal juhul lubab Helme taas võimule tulles viia läbi Eesti «deliberaliseerimise».

Facebook
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles