R, 22.09.2023

USA ja Saudi Araabia üritavad Sudaanis vahendada uut relvarahu

Facebook
Comments
Vaade Hartumile pühapäeval.
Vaade Hartumile pühapäeval. Foto: SCANPIX

USA ja Saudi Araabia üritasid pühapäeval uuesti survestada Sudaani sõja vaenupooli relvarahuläbirääkimistele.

Sudaanis on viimase kaheksa nädala jooksul alla kirjutatud mitu relvarahulepingut, kuid ükski neist pole kuigi kaua toiminud.

Saudi Araabia välisministeeriumi teatel viibivad rannikulinnas Jeddah«s endiselt nii Sudaani armee ja ka selle vastu võitlevate paramilitaarsete vägede RSF esindajad.

USA ja Saudi Araabia vahendusel sõlmitud viimane relvarahu lõppes ametlikult laupäeval.

Lahingutes on hukkunud üle 1800 inimese ja sadu on saanud haavata. Umbes 1,2 miljonit inimest on lahingute eest oma kodudest põgenenud ja üle 400 000 lahkunud välismaale. Lahingud on viinud niigi vaesunud riigi üha lähemale täiemahulisele humanitaarkatastroofile.

USA välisminister Antony Blinken sõidab järgmisel nädalal Saudi Araabiasse, kus kõneaineteks on Sudaani ja Jeemeni sõjad, terrorirühmituse Islamiriik jätkuv oht ning Saudi Araabia suhete loomine Iisraeliga.

Visiit tuleb ajal, kui USA ja Saudi Araabia püüavad Punase mere ääres asuvas Jeddah» linnas peetavatel kõnelustel sõlmida Sudaani sõdivate kindralite vahel püsivat relvarahu.

«Püüame visiidiga ära teha tohutult palju tööd,» ütles Araabia poolsaare asjadega tegelev välisministeeriumi kõrge ametnik Daniel Benaim.

«Oleme keskendunud positiivsele päevakavale ja suurele tööle, mida meie riigid saavad koos teha,» ütles Benaim ajakirjanikele.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles