P, 1.10.2023

Tallinna Vesi kutsub tutvuma Paljassaare reoveepuhastusjaamaga

Uwe Gnadenteich
, ajakirjanik
Facebook
Comments 1
Tallinna Paljassaare reoveepuhastusjaam
Tallinna Paljassaare reoveepuhastusjaam Foto: Sander Ilvest

Tallinna Vesi avab neljaks päevaks Paljassaare reoveepuhastusjaama uksed ja näitab huvilistele, kuidas puhastatakse pealinlaste kanalisatsioonivett tänapäevase tehnoloogiaga, et tagada Läänemerre suunatava vee puhtus ja säästa keskkonda.

Tallinna Vee tootmisdirektori Ivar Ruubeli sõnul on puhta joogivee tagamine ja reovee puhastamine elutähtsad teenused, mis peavad toimima igas olukorras. «Puhas joogivesi on oluline kõigi inimeste jaoks, aga kipume selle olemasolu võtma iseenesestmõistetavalt. Samuti ei mõtle enamik inimesi selle peale, mis saab igapäevase tarbimise tulemusel tekkinud reoveest. Avatud uste nädalal on võimalik oma silmaga näha, kuidas puhastatakse reovett kolmes erinevas puhastusetapis, et see vesi, mis suunatakse puhastusjaamast Läänemerre, oleks puhas ja keskkonnasõbralik,» lausus Ruubel.

Elutähtsa teenuse kõrgetest nõuetest tulenevalt asub reoveepuhastusjaam suletud territooriumil, kuhu huvilised saavad siseneda vaid igal aastal korraldatava avatud uste päevade raames. «Reoveepuhastamise protsess on põnev maailm, millega ootame tutvuma nii lapsi kui täiskasvanuid, et üha rohkem inimesi mõistaks, kuidas hoida keskkonda ja olla vastutustundlik tarbija. Näiteks räägime läbi teemad, miks ei tohi visata toidujäätmeid kanalisatsiooni ja mis juhtub nende esemetega, mis satuvad torustikku,» selgitas Ruubel.

Seekord avab Paljassaare reoveepuhastusjaam oma uksed neljal tööpäeva õhtul 12.06.–15.06.2023 kell 17.15 Tallinnas Paljassaare põik 14. Ekskursioon kestab orienteeruvalt 45 minutit ja on eestikeelne, v.a teisipäeval (venekeelne). Ekskursioone viivad läbi Tallinna Vee tippspetsialistid.

Ekskursioonil osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida.

Registreerimine suletakse gruppide täitumisel. Üritus on kõigile huvilistele tasuta ning toimub välitingimustes. Ekskursioonile pääsemiseks tuleb kohal olla õigeaegselt – hilinejaid territooriumile ei lubata.

Paljassaare reoveepuhastusjaam teenindab ligi 470 000 inimest pealinnas ja lähivaldades. Iga päev puhastatakse reoveepuhastusjaamas 130 000 kuupmeetrit reovett. Reoveepuhastusjaamas töödeldakse reovett kolmes erinevas puhastusetapis, et reoveest saaks kõigile nõuetele vastav heitvesi, mille võib merre suunata.

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles