L, 2.12.2023

Seenenädal aitab huvilistel avastada seente maailma

BNS
Facebook
Comments
Seenemets, seenekorv ja seened. Pilt on illustreeriv
Seenemets, seenekorv ja seened. Pilt on illustreeriv Foto: shutterstock.com

Traditsiooniline seenenädal toimub 6.–9. septembrini, mil saab seente salapärast maailma avastada seenenäitusel.

Tartu ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia seenenädalal toimub mitmeid üritusi: kolmapäeval, 6. septembril kell 18 räägib bioloog, mükoloog ja loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani loodusõhtul seente mitmekesisusest ja tutvustab seeneriigi elurikkust, seente tunnuseid, mürgiseid ja söödavaid seeneliike. Loodusõhtul osalemine toimub piletiga, mis maksab 3 eurot.

Neljapäeval, 7. septembril kell 10–15 sõidetakse metsa seeneretkele koos Külli Kalamees-Paniga. Retkel õpitakse tundma ja kogutakse näitusele seeni. Osalejad saavad uusi teadmisi ning võimaluse esitada retkejuhile küsimusi. Seeneretkele on vajalik eelnev registreerumine telefonil 7376076 või e-kirjagaloodusmuuseum@ut.ee. Osalustasu täiskasvanutele on 15 eurot ja lastele 8 eurot. Väljasõit seeneretkele toimub 7. septembri hommikul kell 10 Tartu ülikooli loodusmuuseumi eest aadressil Vanemuise 46, Tartu.

Reedel, 8. septembril ja laupäeval, 9. septembril kell 10–18 on kõigil huvilistel võimalik külastada Tartu ülikooli loodusmuuseumi seminarialal seenenäitust, kus saavad tutvuda sügisseentega: kännuseente ja sirmikute, mamplite, puravike, riisikatega kuni väga mürgiste kärbseseenteni välja. Näitusel on seened eksponeeritud koos söödavuse ja mürgisuse teabega.

Seenenäituse koostavad ja seeni määravad mükoloogid Irma Zettur ja Külli Kalamees-Pani ning Tartu ülikooli loodusmuuseumi meeskond. Näitusel vastatakse seeni puudutavatele küsimustele ja jagatakse seeneinfot. Näitusele on ka oodatud külastajate leitud seened. Seenenäituse ja loodusmuuseumi külastamine on sooduspiletiga: täiskasvanutele 4 eurot, lastele ja seenioridele 2 eurot.

Lisaks on seenenädala jooksul avatud Tartu ülikooli botaanikaaias puuseente rada.

Seenenädalat aitab korraldada SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles