Maksuamet vabastas MTÜ Wikimedia Eesti tagasiulatuvalt tulumaksust

MTÜ Wikimedia Eesti juhatuse liige, Vikipeedia administraator Raul Veede.

FOTO: Margus Ansu

Maksu- ja Tolliamet kandis eestikeelse veebientsüklopeedia Vikipeedia arendamisega tegeleva mittetulundusühingu Wikimedia Eesti tagasiulatuvalt tulumaksusoodustusega MTÜde nimekirja.

Täna toimuma pidanud Wikimedia Eesti ning maksu- ja tolliameti vaheline kohtuistung jäi ära, kuna amet otsustas tunnistada kehtetuks vaidlusaluse otsuse Wikimedia Eesti tulumaksusoodustuseta jätmise kohta, teatas MTÜ.

Amet kannab Wikimedia Eesti vastavasse nimekirja tagasiulatuvalt alates 2012. aasta 1. jaanuarist.

«Wikimedia Eesti jaoks on see kindlasti rõõmus uudis, kuid kahjuks ei aita asjade niisugune käik eriti teisi MTÜsid, kes oleksid saanud edaspidi lähtuda meie kohtupretsedendist,» nägi Wikimedia Eesti juhatuse liige Raul Veede saavutatud edus ka miinuspoolt.

Wikimedia Eesti esitatud kaebuse laiem eesmärk oli tema sõnul juhtida tähelepanu sellele, et maksu- ja tolliamet tõlgendab seaduses täpsemalt määratlemata heategevuse mõistet liialt kitsalt. Seetõttu jäi hulk avalikkusele suunatud vabatahtlikku tegevust viljelevaid ühinguid tulumaksusoodustuseta, lisas ta.

Seni on maksuamet seadnud heategevuslikele organisatsioonidele kaks nõuet: need peavad jagama materiaalseid hüvesid, mida peab saama kindel rühm inimesi, kes on ülejäänud ühiskonnaga võrreldes halvemas olukorras.

Wikimedia Eesti hinnangul ei lähtu selline tõlgendus seaduse mõttest, milleks on toetada maksusoodustusega kodanikuühiskonna arengut ning ühiskonna kui terviku hüvanguks suunatud vabatahtlikke tegevusi. Seepärast otsustaski MTÜ tänavu jaanuaris maksuameti kohtusse kaevata, kuna neid ähvardati maksusoodustusest ilmajätmisega.

MTÜd Wikimedia Eesti nõustas ja toetas kohtuteel Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liit.

Wikimedia Eesti

Wikimedia Eesti toetab eesti- ja võrukeelse Vikipeedia arengut, lastes internetientsüklopeediasse artikleid kirjutaval kogukonnal kasutada ka juriidilise isiku võimalusi. Selleks sõlmib MTÜ partnerlusleppeid asutuste, organisatsioonide ja ettevõtetega, korraldab artikli- ja fotokonkursse ning algatab suurprojekte nagu Eesti kirjanduse digiteerimise ja vabakasutusse andmise programm koostöös Eesti kultuuriasutustega. Ehkki juriidiliselt sõltumatu, on Wikimedia Eesti ka rahvusvahelise sihtasutuse Wikimedia Foundation ametlikult tunnustatud haruorganisatsioon Eestis.

Vikipeedia on vabatahtlike toimetajate arendatav võrguentsüklopeedia, mille eesmärk on pakkuda inimkonnale tasuta ja vabu teadmisi. Vikipeediat võivad täiendada ning arendada kõik soovijad.

Tagasi üles
Back