Ukraina politsei jagas eestlase põhjustatud surmaavarii kohta detaile

Meinhard Pulk
, ajakirjanik
Copy
Martin Tanning
Martin Tanning Foto: Ain Liiva

Eelmise aasta lõpul Ukrainas hukkunuga lõppenud liiklusõnnetuse põhjustanud eestlane Martin Tenning oli avarii hetkel 0,5-promillises alkoholijoobes, kinnitas Dnipro politsei Postimehele.

Traagiline avarii juhtus Dnipropetrovski oblastis 29. detsembri õhtul, kui Tanning viis järjekordset abisaadetist ühele Ukraina üksusele. Tanning oli sõduritele mõeldud Volvo veoauto roolis, mis sõitis halbades ilmastikuoludes ja pimedas tagant otsa Nissan maasturile, mis paiskus saadud löögist omakorda otsa ees sõitnud traktorile. Surma sai sõiduautos juhi kõrval istunud mees.

«See oli paljude halbade asjaolude kokkulangemine,» võttis surmaga lõppenud avarii kokku üks Tanningu sõber. Õnnetuse hetkel oli lisaks pimedusele ka lumesadu ja udu. Tanningu sõbra sõnul sõitis Martin alla lubatud kiirusega – vana Volvo veoauto ei sõitnud kiiremini – koos teda saatnud sõjaväelaste autoga. Õnnetuse järel spekuleeriti, kas Nissan oli eessõitnud traktoril trossi otsas ning Nissanil ei põlenud seetõttu tagatuled, mille tõttu Tanning autot nii hilja märkaski.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles