Zelenskõi teatas uutest lepingutest õhutõrjesüsteemide osas

BNS
Copy
Harkivis pärast venelaste pomirünnakut.
Harkivis pärast venelaste pomirünnakut. Foto: SERGEY KOZLOV/Scanpix

President Volodõmõr Zelenskõi teatas pühapäeval uutest lepingutest õhutõrjesüsteemide tarnimiseks Ukrainale, teatas uudisteagentuur UNIAN.

«Juunikuu viimased nädalad ja juuli esimene pool ei peaks olema Ukraina jaoks vähem produktiivsed, kui seda oli juuni esimene pool. Oleme juba saanud otsuse uue raketisüsteemi Patriot kohta ja valmistame ette selle jätku rohkemate õhutõrjesüsteemide tarnimise osas,» rääkis president õhtukõnes.

Riigipea märkis, et praegu pole küsimus mitte ainult selles, mida Ukraina suudab lahinguväljal saavutada, vaid ka selles, millal sõda lõpeb.

«Mida rohkem suudame saavutada, siis seda kiiremini suudame Venemaa õiglasele rahule sundida,» märkis Zelenskõi.

Uudisteagentuur tõi välja, et 20. juunil otsustas Rumeenia ühe Patrioti Ukrainale üle anda. 21. juunil teatas Hollandi kaitseministeerium, et annab koos ühe teise riigiga Ukrainale ühe Patriot süsteemi.

Ukraina jaoks on asjatundjate hinnangul praegu kõige optimaalsemad õhutõrjesüsteemid Patriot või SAMP/T. Seda arvamust väljendas teiste seas sõjandusekspert ja Ukraina relvajõudude reservohvitser Andrei Kramarov.

«Patriot või SAMP/T. Samuti Iisraeli süsteem Hetz-3 või Strela-3,» sõnas Kramarov.

Venemaa terrorit Ukraina vastu saavad peatada Kiievile tarnitavad lääne õhutõrjesüsteemid, sõjalennukid ja kaugmaarelvad, ütles varem päeval president Volodõmõr Zelenskõi, kui reageeris Harkivit tabanud rünnakule.

«Tuleb teha maksimaalselt tööd selleks, et võtta venelastelt võimalus terroriseerida meie linnu. Kaasaegne õhutõrje Ukraina jaoks, tugev lennuvägi, kaugmaarelvad ja piisavalt otsusekindlad partnerid - see on see, mis suudab peatada vene terroristid,» kirjutas riigipea Telegramis.

Pühapäeval hukkus Vene väe õhulöökides Harkivile vähemalt kaks ja vigastada sai 54 inimest. Kahe vigastatu haavad on rasked.

Tagasi üles