Maadlejad tõid koju neli meistritiitlit

, maadlustreener
Tapa SK maadleja Alik Tseiko (sinises) Tapa maadluspäeval aastaid tagasi heitlemas. Nüüd tuli Eesti meistrikuld. Foto: Tairo Lutter

Lääne-Virumaa maadlejad tegid võimsa esituse Tartus Eesti meistrivõistlustel kreeka-rooma maadluses, kus seitsmest välja jagatud meistritiitlist neli toodi Lääne-Virumaale.

Tartus nädalavahetusel peetud tiitlivõistlustel jõudsid kehakaalus kuni 55 kg finaali 17aastane tapalane Dmitri Gorjuško ja kaks aastat vanem, rohkem vabamaadlejana tuntud Toomas Hunt Viljandist.

Finaalheitluses oli Dmitri Gorjuško ülekaal suur, Hunt sai määrustevastaste tegevuste eest kolm hoiatust ja puhta kaotuse. Samas kehakaalus võitis kolmanda koha Tapa spordiklubi maadleja Rainer Viilveer.

Kehakaalus kuni 66 kg tuli Eesti meistriks Kadrina maadleja Marger Pormann, kes finaalis kohtus Luunja maadleja Jaanus Lepikuga. Kuigi finaal kujunes tasavägiseks, oli Marger igas olukorras veidi kindlam ning tasuks järjekordne meistritiitel.

Kehakaalus kuni 74 kg tuli esimest korda Eesti meistriks Kadrina sportlane Erkki Alak. Paarikümne matimehe konkurentsis pidi ta juba finaali pääsemiseks võitma neli tasavägist kohtumist.

Finaalis sai Alak vastaseks mitmekordse Eesti meistri tartlase Kristjan Pressi. Meistritiitli vormistas Alak kindla 2:0 võiduga. Samas kehakaalus jõudis esmakordselt täiskasvanute hulgas pjedestaalile 19aastane Sergei Rumjantšev (Tapa), kes sai kolmanda koha.

Kehakaalus kuni 96 kg võitis samuti esimest korda meistrikulla Alik Tseiko Tapalt. Alistanud pingelises poolfinaalis kolmanda perioodi lõpusekundite heitega mulluse meistri Rait Thom­bergi, läks finaal juba lihtsamalt: Saaremaa mees Herki Meeles olulist vastupanu osutada ei suutnud ja Tseiko võitis mõlemad perioodid ühesuguste 7:0 võidunumbritega.

Pjedestaali kolmandale astmele jõudsid veel kehakaalus kuni 60 kg Audentese spordikooli õpilane Siim Abner (Kadrina) ja raskekaalus Kirde kaitseringkonna ajateenija Mihkel Allikmäe (Tapa). Võistkondlikult oli parim maadlusklubi Juhan 36 punktiga, SK Tapa sai 28 punktiga teise koha, SK Kadrina oli 20 punktiga kolmas.