Skip to footer
Päevatoimetaja:
Anu Viita-Neuhaus
Saada vihje

FOTOD Tallinna kesklinnas suhtusid inimesed üürgama hakanud sireeni rahulikult (1)

Tallinna kesklinnas suhtusid inimesed kell 15 katsetuse korras tööle pandud ohusireeni üürgamisse rahulikult ning ei lasknud sellest oma toimetusi häirida.

Narva maantee ja Hobujaama tänava ristmikul oli sireeni kuulda üsna nõrgalt.

Päästeamet katsetas kolmapäeval koostöös kaitseväega suurõppuse Siil raames esimest korda üleriigilist ohuteavituse süsteemi, iga Eestis viibiv inimene saab kaks SMS-sõnumit ning pärastlõunal hakkavad kõikjal undama ohusireenid.

Tegemist on esimese korraga, kui ohuteavitussüsteemi nii laialt katsetatakse ning kõik olemasolevad sireenid korraga üürgama pannakse. Testi eesmärk on anda inimestele selge arusaam, kust kriisiolukorras infot oodata ning kuidas käituda.

Suuremates asulates käivitati kell 15 sireenid, heli koosnes üheminutilisest tõusva ja langeva tooniga signaalist, mida korrati kolm korda 30-sekundiliste pausidega. Kokku kestis sireenide heli umbes neli minutit.

Päästeameti kommunikatsiooniosakonna juhataja Argo Kerb selgitas, et sireenid on mõeldud eelkõige väljas viibitavatele inimestele. «Sireen annab märku, et tuleb varjuda lähimatesse siseruumidesse ning otsida lisainfot muudest kanalitest,» ütles Kerb.

Lisainfot said inimesed SMSidega, mis saadetakse kõigile Eesti mobiilivõrgus olevatele telefoniomanikele sõltumata sellest, kas tegemist on Eesti või välismaise SIM-kaardiga. Eesti SIM-kaardi omanikele tuli teavitus saatjalt EE-ALARM ning välismaiste SIM-kaartide omanikele numbrilt +372 5950 0000.

Kell 11 saadeti eelteavitus sisuga: «Kaitsevägi: täna, 14. mail kl 15.00 toimub õppuse Siil raames ohuteavituse test, käivitatakse ka sireenid. Tegelikku ohtu pole! Lisainfo kriis.ee ja tel 1247.»

Kell 15 saadeti uus sõnum: «Kaitsevägi: See on ohuteavituse test õppusel Siil. Täna, 14.05 kl 15.00 kõlavad sireenid. Tegelikku ohtu pole! Lisainfo kriis.ee ja tel 1247. Tagasiside kriis.ee.»

Sõnum jõudis inimestele kohale erinevatel aegadel, teate kohalejõudmise aeg varieerus mõnest minutist paarikümne minutini teate saatmisest.

Kommentaarid (1)
Tagasi üles