Ronaldo väravad kukutasid Hollandi

Cristiano Ronaldo lõi Portugali 2:1 võidumängus Hollandi võrku mõlemad väravad.
Cristiano Ronaldo lõi Portugali 2:1 võidumängus Hollandi võrku mõlemad väravad. Foto: SCANPIX

Enne tänavust jalgpalli EMi üheks võitjasoosikuks peetud Holland kaotas viimases alagrupimängus Portugalile 1:2, jäi punktita ja sõidab grupi viimasena koju.

Rafael van der Vaarti iluvärava viis küll Hollandi 11. minutil juhtima, kuid Cristiano Ronaldo viigistas 28. minutil. Terve mängu teravalt tegutsenud Ronaldo lõi 74. minutil ka oma teise värava tänavusel turniiril ja kindlustas Portugalile võidu.

Kuna Saksamaa võitis Taanit 2:1, lõpetas Portugal grupi siiski teisel kohal ning läheb veerandfinaalis vastamisi A-grupi võitja Tšehhiga.

Mäng on alanud!

2 min

Esimene ohtlik tsenderdus hollandlastelt, kuid Rui Patricio püüab

4 min

Uus ohtlik tsenderdus, kuid Sneijder lööb mööda

6 min

Portugallased vaidlevad edasimängimise asemel hoopis kohtunikuga, ehkki vilet ei kõlanudki

7 min

Ronaldo karistuslöök lendab rikošetist nurgalöögiks

8 min

Suur sagin värava all, Stekelenburg kukub, Portugali löök lendab napilt üle, kuid enne on kõlanud vile Hollandi kasuks

11 min

1:0 Van der Vaart viib Hollandi juhtima!

11 min

Suurepärane vindiga kauglöök tagumise posti kõrvale ei jäta Rui Patriciole vähimatki võimalust

12 min

Ühest väravast Hollandile aga veel ei piisa, edasipääsuks vajatakse ka teist

15 min

Ronaldo murrab karistusalasse ja lööb, kuid tabab posti!

17 min

Hollandlaste jäme valesööt lubab minna Postigal otse värava peale, kuid ründaja löök ebaõnnestub täielikult

18 min

Portugali ohtlik nurgalöök klaaritakse raskustega

18 min

Meirelese pomm lendab küljevõrku

19 min

Robbeni löök tabab värava oma meest Huntelaari!

20 min

Postiga võitleb üksinda kaitsjatega ja löögile jõudmisest jääb napilt puudu

22 min

Hea nurgalöök tagumisse posti, kuid de Jong ei saa korralikku pealööki tehtud

23 min

Ronaldo pealöök, Stekelenburg tõrjub!

26 min

Patricio tõrjub Huntelaari pealelöögi

27 min

1:1 Ronaldo viigistab!

27 min

Ronaldo pääseb Pereira suurepärase söödu järel Stekelenburgiga silmitsi ja saadab palli kindlalt väravasse

29 min

Nani lööb meetri jagu mööda

32 min

Hollandi kaitseliin lekib jätkuvalt, kuid Portugal ei suuda kõiki oma võimalusi ära kasutada

34 min

Ronaldo võimas kauglöök, Stekelenburg tõrjub

35 min

Taas Ronaldo, kuid taas napilt mööda

38 min

Veloso terav karistuslöök lendab poole meetri jagu üle

40 min

Patricio püüab van der Vaarti tsenderduse

41 min

Ronaldo teeb jälle osava soolo, kuid lööb mööda

43 min

Nani tsenderdus jääb Ronaldo jaoks napilt liiga kõrgeks

Avapoolaeg on lõppenud!

Teine poolaeg on alanud!

46 min

Kumbki meeskond pole vahetusi teinud

47 min

Hollandi kaitseliini selja tagant leitakse Ronaldo, kuid löök blokeeritakse

49 min

Moutinho pealelöök lendab kõrgustesse

49 min

Hollandi tsenderdus lendab napilt üle Mathijseni pea

50 min

Willems sõidab Moutinhole sisse ja saab kollase kaardi

51 min

Vlaar lööb nurgalöögi järel peaga üle

53 min

Moutinho löök läheb jälle vaid meetri jagu mööda

53 min

Hollandi ohtlik karistuslöök lendab värava eest läbi

56 min

Postiga lööb palli väravasse, kuid suluseisust

63 min

Portugal plaanib vahetust

65 min

Postiga lahkub ja asemele tuleb teine ründaja Nelson Oliveira

67 min

Kauglöök van Persielt, kuid see blokeeritakse

68 min

Ronaldo teeb pika soolo, söödab Coentraole, kuid löögi tõrjub suurepäraselt Stekelenburg

70 min

Van Persie küünarnukk tabab Peped vastu pead ja kaitsja jääb murule pikali

70 min

Hetkeseisuga pääsevad B-grupist edasi Saksamaa ja Portugal, Holland vajab kahte väravat

72 min

Portugali teine vahetus - lahkub Meireles ja mängu tuleb Custodio

73 min

Uskumatu, millise võimaluse Nani käest laseb!

Ronaldo murrab äärest läbi ja söödab tühja värava ette Nanile, kuid Stekelenburg suudab ikkagi võimsa hüppega tõrjuda

74 min

2:1 Ronaldo!

Kiirel vasturünnakul annab Nani hea söödu teisele äärele Ronaldole, kes petab külma rahuga kaitsja ära ja lööb oma tänase teise värava

77 min

Nani terav tsenderdus värava alla, kuid Stekelenburg saab palli kätte

82 min

Van der Vaarti ilus kauglöök tabab posti!

83 min

Taas kiire vasturünnak Portugalilt, kuid Nani tõstab selle lõpetuseks palli värava katusele

84 min

Nani lööb uuesti ise, kuid üle

85 min

Huntelaari esimene hea võimalus tänases mängus, kuid ründaja lööb meetri jagu mööda

86 min

Portugali kolmas vahetus - Nani lahkub ja mängu tuleb keskkaitsja Rolando

87 min

Van Persie pääseb löögile, kuid lööb mööda

89 min

Jälle ilus vasturünnak Portugalilt, mille lõpetuseks lööb Ronaldo posti

90 min

Joao Pereira teenib veel kollase kaardi

90 min

Van Persiel tekib veel poolvõimalus, ent Stekelenburg püüab

Mäng läbi!

Portugal pääseb veerandfinaali, Holland jääbki punktita

Algkoosseisud:

Portugal: Rui Patricio; Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Fabio Coentrao; Joao Moutinho, Miguel Veloso, Raul Meireles; Nani, Helder Postiga, Cristiano Ronaldo.

Holland: Maarten Stekelenburg, Gregory van der Wiel, Joris Mathijsen, Ron Vlaar, Jetro Willems, Nigel De Jong, Rafael van der Vaart, Arjen Robben, Wesley Sneijder, Robin van Persie, Klaas-Jan Huntelaar.

Enne mängu:

Ülesanne pole Hollandi jaoks kerge, sest Portugalist ei ole neil õnnestunud jagu saada koguni viies viimases omavahelises kohtumises. EMil kohtuti viimati kaheksa aasta eest poolfinaalis, kus Portugal oli parem 2:1. Viimane omavaheline mäng oli aga kurikuulus kuue aasta tagune Nürnbergi lahinguks ristitud MMi kaheksandikfinaal, kus kohtunik Valentin Ivanov jagas enneolematud 16 kollast ja neli punast kaarti.

Hollandi peatreener Bert van Maarwijk jäi turniiri alguses kindlaks oma stiilile kasutada korraga kahte kaitsva suunitlusega poolkaitsjat Nigel de Jongi ja Mark van Bommelit. Alles pärast Saksamaa vastu kaheväravalisse kaotusseisu jäämist asendas viimast selgelt rünnakule orienteeritud Rafael van der Vaart ja Hollandi mängupilt muutus märgatavalt aktiivsemaks. EM-il analüütikuna tegutsev Hollandi kunagine staar Clarence Sedorf leiab BBC-le antud usutluses, et Holland peaks Portugali vastu kindlasti sama taktikaga alustama, kuna kaotada pole neil mitte midagi.

«Holland peab ründama, sest Portugal vajub kindlasti kaitsesse ja teeb neil elu keeruliseks, täpselt nagu Taani esimeses mängus,» uskus Seedorf. «Ennekõike tuleb tänast mängu võtta kui karikafinaali, sest portugallased teevad just seda. Samuti tuleb keskenduda oma mängule, mitte sellele, mida taanlased Saksamaa vastu teevad,» lausus ta.

«Van der Vaart on otsekui lisaründaja ja tema platsilolek võimaldab ründajatel karistusala lähistel püsida, ilma et nad peaksid käima madalamal palli hankimas. Lisaks tuleks Wesley Sneijder nihutada vasakule äärele, jätta Robin van Persie ja Klaas-Jan Huntelaar rünnakule ning Arjen Robben paremale äärele,» käis Seedorf välja oma nägemuse.

Portugal peab edasipääsu tagamiseks saavutama parema tulemuse kui Taani oma mängus, ent peatreeneri Paolo Bento sõnul ei kavatseta sellele suurt tähelepanu pöörata. «Kui leiame, et teise mängu skoori teadmine mängijatele kasuks tuleb, siis ütleme neile,» ütles Bento pressikonverentsil. «Tahame võitu ja kolme punkti ning eks siis näis, mis saab. Hollandi strateegia on teada – nad tahavad palli hoida ja mängu kontrollida. See aga ei tähenda, et jääksime ise vaid vasturünnakutele lootma,» lausus enesekindel Bento.