Iraagi kingaheitja mõisteti vangi
Reutersi video lisatud!

Iraagi kohus otsustas neljapäeval, et eelmise aasta lõpus riiki külastanud USA presidenti George W. Bushi pressikonverentsil kingadega loopinud ja sellega kogu araabia maailma kangelaseks tõusnud ajakirjanik peab karistust kandma.


Muntazer al-Zaidi mõisteti süüdi kallaletungis ja peab minema vangi kolmeks aastaks, vahendas AFP. 30-aastane mees ise oma süüd ei tunnistanud. «Minu reaktsioon oli loomulik, nagu igal teisel iraaklasel,» arvas al-Zaidi.

Kaitseadvokaadid nimetasid kohtu tänast otsust karmiks ja seadusega mitte kooskõlas olevaks ning lubasid selle edasi kaevata apellatsioonikohtus, vahendas Reuters.

Al-Baghdadiya telekanali ajakirjanik Muntazer al-Zaidi viskas möödunud aasta detsembri keskel Bagdadis toimunud pressikonverentsil USA nüüdseks endist presidenti kingadega ja sõimas teda koeraks.

Sellega vallandas ta samasuguste aktsioonide laviini ka mujal maailmas.

Iraaklased ülistasid ajakirjaniku tegu, kuid samas esitati talle süüdistus välismaa riigijuhi ründamises ja solvamises. Meest oleks süüdimõistmisel võinud ees oodata isegi kuni 15 aasta pikkune vanglakaristus.

Kohtupidamist al-Zaidi üle lükati möödunud kuul edasi, tegemaks kindlaks, kas George W. Bushi visiit Iraaki oli ametlik või mitteametlik.


 

Tagasi üles
Back