Kukk: parteide toetuse mõneprotsendiline kõikumine on tavaline

Martin Kukk

FOTO: Rain Hansen

Reformierakonna peasekretär Martin Kukk ütles erakonna toetuse vähenemist kommenteerides, et Eesti poliitikamaastikul on erakondade jõujooned paigas ja toetuse mõneprotsendiline kõikumine on tavaline.

Kuke sõnul kinnitavad uuringutulemused, et Reformierakonnal on välja kujunenud suur ja stabiilne valijaskond, kes hindab seda poliitikat, mis on viinud Eesti edukalt läbi majanduskriisist ja loonud eeldused vaadata optimistlikult tulevikku. «Valijad hindavad erakondi sisulise tegevuse ja täidetud lubaduste järgi,» lausus ta ja viitas nii lastetoetuste tõstmise plaanile kui tuleva aasta riigieelarve osas saavutatud kokkulepetele, mis võimaldavad riigitöötajate palgatõusu ja töötuskindlustusmakse alandamist.

«Eesti poliitikamaastikul on välja kujunenud erakondade vahelised jõujooned ning mõneprotsendilised kõikumised on tavapärased. Reformierakond ja valitsus teevad oma igapäevast tööd edasi parema Eesti nimel, sõltumata uuringutulemustest ja homsetest lehepealkirjadest,» ütles Kukk.

Rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud TNS Emori uuringust selgub, et augustis viimase kahe aasta kõrgeimale tasemele tõusnud Reformierakonna toetus langes septembris kuue protsendipunkti võrra 33 protsendini.

Kui juunis toetas Reformierakonda 31, juulis 34 ja augustis 39 protsenti, siis septembris langes erakonna populaarsus 33 protsendini. Samuti kaotas augustiga võrreldes populaarsust Isamaa ja Res Publica Liit, keda juunis toetas 14, juulis 15, augustis 13 ja septembris 11 protsenti vastanutest. Nii madal oli erakonna toetus viimati 2009. aasta märtsis.

Samal ajal kasvas mõlema opositsioonierakonna populaarsus. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus, mis juunis oli 24, juulis 25 ja augustis 20 protsenti, tõusis septembris 24 protsendini nagu ka Keskerakonnal, mida juunis toetas 23, juulis 22 ja augustis 20 protsenti vastanuid.

TNS Emor esitab erakondade toetuse nende vastajate põhjal, kel on erakondlik eelistus olemas. Neid inimesi, kes ei osanud eelistada ühtki parteid, oli septembris 37 protsenti.

Erakondade igakuise populaarsusuuringu käigus küsitles uuringufirma 29. augustist 19. septembrini 889 valimisealist kodanikku.

Tagasi üles
Back