Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
ELU KOOS KUNSTIGA ⟩ Neeme Külm: «Kunstist ei tohiks saada evakuatsiooniplaani» Neeme Külm on üks tugevaima ruumitunnetusega skulptoreid ja installatsioonikunstnikke, kes lisaks oma loomepraktikale tegeleb veel näituste kujundamisega ning on produktsioonifirma Valge Kuup üks asutajatest. Me kohtume Neemega Valge Kuubi avaras stuudios Koplis, kus hetkel on valmimas teos «Pickle bar», mis nüüd nähtaval XVIII Tallinna graafikatriennaalil, ja hiljem jalutame läbi Tallinna Linnagaleriis kuni 6. veebruarini lahti olevalt näituselt «Edevuses üksi», mis on Neeme Külma ja Alice Kase tihe ja tundlik dialoog.
SINNA JA TAGASI ⟩ Mida teha, et külastaja naaseks Neli aastat tagasi, 2018. aastal ootas maailmas külastajaid igal ööl umbes 17 miljonit hotellituba. Nii väidab veebileht Statista, kuid kindlasti on välja pakutud teisigi arve. Mõne allika andmeil on maailmas hotelle veidi alla 185 000, teise hinnangul 700 000 ligi. Kindel on, et neist paljudel ei lähe praegu hästi ning pärast pandeemiat jäävad suletuks mõnedki uksed. Uued õhinal hotellindusse sisenejad näevad selles aga oma võimalust.
Haridusminister usub ülikoolidega kokkuleppele jõudmisesse Kõrgkoolide rektorid panid kanna vastu maad ning teatasid haridus- ja teadusministrile Liina ­Kersnale (RE), et nad ei ole nõus uusi haldus­lepinguid sõlmima enne, kui rahastamisperspektiiv ei ole selge, sest kõrgharidus on olnud krooniliselt ala­rahastatud. Minister ütles valitsuse pressikonverentsil, et tunneb end rektorite poolt n-ö kahvlisse aetuna. Ülikoolide rektorid kinnitasid aga, et ­nemad ­tahavad vaid dialoogi, et leida parim võimalik lahendus. Kersna rääkis Posti­mehele, milliseid järgmisi samme tuleks astuda, et lahenduseni jõuda.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
AK FOOKUS ⟩ Kasahstani politoloog ei näe riigis enam protestipotentsiaali Kasahstani Almatõ Kasahhi-Saksa ülikooli professor politoloog Rustam Burnašev ei näe, et jaanuari alguses lahvatanud massirahutused võiksid lähiajal taas puhkeda, kuna protestipotentsiaal on praeguseks ammendunud. Kui aga president Kasõm-Žomart Tokajevi veebruariks lubatud majandusreformid rahva ootustele ei vasta, võib hakata küpsema uus protestilaine.
Tagasi üles
Back