Pärnograafia tuli vaatajate ette Edasis 50 aastat tagasi ja nüüdsama kahel näitusel Täna 50 aastat tagasi, 6. mail 1971 hakkas Edasi joonealusena ilmuma kriminulliparoodia, mis oli naljakas juba iseenesest, sisu poolest, veelgi lustakamaks tegid seda aga pisikesed illustratsioonid. Need on joonistanud Priit Pärn. Seesama kunstnik on just praegu meie linnas erilise tähelepanu all, sest ta on Tartu ülikooli vabade kunstide professori ametis ning tema loomingut on äsja välja pandud kahes kohas.

Loetumad uudised

1
2
3
4
5
92-aastane Kalju Konsin tõrjub koroonat luule ja reipa meelega Kalju Konsin jätkab enda kujundatud ja kirjastatud 23-leheküljelises luulekogus «Mõttemõlgutusi» (2021) muude teemade kõrval koroonaviirusest räsitud elu kajastamist. Seda tegi ta ka aasta tagasi ilmunud poeesiavihus «Kummaline ilmamaa». Värske trükise luuletuses «Eesti probleemid» kirjutab ta sedaviisi: «Eesti riigimehed maadlevad / kahe probleemiga: / koroona ja abielumääratlus. / Mõlemal juhul / on ohuks vääratus.»
Suur lugu
AJALUGU ⟩ Klaasitsehhide korstnadraama Tartus tõi veriseid vigastusi ja kahe töölise surma Eesti Vabariigi algusaastatel tegutsesid tuntumad klaasivabrikud Vändras, Eidaperes, Järvakandis ja Rõika-Meleskis. Suurimaid tegijaid selles tööstusharus oli kahtlemata Johannes Lorup, kes oli olnud Meleski klaasivabriku rentnik. Aastatel 1932–34 rajas Lorup Tallinnas Kopli poolsaarel endise Bekkeri laevatehase hooneis uue vabriku, mis alustas tegevust 1934. Selle kõrval proovisid ka kaks meest Tartus hakata klaasitööstust arendama, mis kahtlemata härra Lorupit väga ei rõõmustanud. Kui aga pihta hakkas suur korstnadraama, võis ta heameelest ainult käsi hõõruda.
Tagasi üles
Back