Moskva: maailm tunnustab meie inimõiguspoliitikat

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Oktoobri lõpus toimus Moskvas järjekordne Putini-režiimi vastane meeleavaldus.
Oktoobri lõpus toimus Moskvas järjekordne Putini-režiimi vastane meeleavaldus. Foto: SCANPIX

Venemaa valimine ÜRO inimõigusnõukogu liikmeks näitab rahvusvahelist toetust tema inimõiguspoliitikale, teatas täna riigi välisministeerium.
 

«192 hääletanud riigist 176 valis Venemaa. See tulemus on veenev tõestus rahvusvahelisest toetusest meie riigi poliitikale ÜRO kollektiivsete inimõiguste edendamise ja kaitse põhimõtete konsolideerimiseks,» ütles Vene välisministeerium avalduses.

«Venemaa peab ÜRO inimõigusnõukogu tegevust väga kaalukaks. Me näeme selles ÜRO tähtsaimat inimõiguskaitseagentuuri. Me oleme seisukohal, et nõukogu tegevus peaks tuginema riikide võrdse koostöö, suveräänsuse ning kultuuride ja tsivilisatsioonide mitmekesisuse põhimõttele.»

Hiina, Venemaa, Saudi Araabia ja Kuuba valiti hoolimata teravast kriitikast nende inimõigusolukorra aadressil teisipäeval ÜRO inimõigusnõukogu liikmeteks.

ÜRO peaassamblees toimunud valimistel täideti 47-liikmelise nõukogu 14 kohta. Nõukokku valiti tagasi ka Prantsusmaa ja Suurbritannia. Uute liikmetena pääsesid nõukokku Lõuna-Aafrika Vabariik, Vietnam, Alžeeria, Maroko, Namiibia, Maldiivid, Makedoonia ja Mehhiko.

Nõukogu on üles ehitatud mitmekesisule: Aafrika riigid saavad 13 kohta, Aasia ja Vaikse ookeani riigid 13, Ladina-Ameerika ja Kariibi mere riigid 8, Lääne Euroopa ja USA blokk 7 ning Ida-Euroopa 6. Taolise ülesehituse tõttu kuulub inimõigusnõukogusse sageli vägagi vastuolulisi liikmeid.
Uue nõukogu esimene istung on 2014. aasta märtsis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles