Päevatoimetaja:
Liisa Ehamaa
Saada vihje

Postimehe podcastid (1)

Kuula Postimehe podcast'e päevakajalistel, kultuuri, spordi ja meelelahustuslikel teemadel.

SÕJASTUUDIO: Riho Terras

USA rahuvahendus näeb ette, et Ukraina peaks loovutama osa oma territooriumist Venemaale. Milline on Euroopa nägemus sellest, kuidas sõda lõppeda võiks ja kui üksmeelne see on, sellest räägime Postimehe «Sõjastuudios» endise kaitseväe juhataja ja europarlamendi saadiku Riho Terrasega (Isamaa).
Saatejuht on Ulla Länts.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

JULGEOLEK TÄNA: Relvad ja Moskva kirik

«Julgeolek täna» on omalaadne julgeoleku briifing avalikkusele, sest tavaliselt analüüsitakse sellel tasemel vaid suletud uste taga. Saadet veavad Erkki Koort ja Meelis Oidsalu.

Selle saate peamisteks teemadeks on relvalubade poleemika Eestis ning Moskvale alluva Eestis tegutseva õigeusukiriku edasine saatus.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

MIS MEIST SAAB? Sveta Grigorjeva: mind ajab närvi, et julgeoleku kattevarjus tegelikult aetakse parteipoliitikat

Podcast «Mis meist saab» on vestlussaade, kus saatejuht Mart Normet otsib koos Eesti mõjukamate inimeste ja oma ala spetsialistidega vastuseid suurtele küsimustele. Me kõik armastame elu. Aga millist elu? Me kõik armastame Eestit. Aga millist Eestit? Millist Euroopat, millist maailma? Tehisintellekt, sõjad, energiarevolutsioon, demograafia kriis, kultuurilised nihkepunktid - kuidas sellises keskkonnas ületada hirmud ning leida elu eesmärk ja isiklik õnn? Otsime vastuseid, kuidas teha Eesti õnnelikuks?

Postimehe videopodcasti «Mis meist saab?» seitsmendas osas on saatejuht Mart Normeti külaliseks kirjanik, kriitik ja koreograaf Sveta Grigorjeva.

Vaata uut video-podcasti siit 

Artikli foto
Illustratsioon: Postimees.ee

NAISTEJUTUD 397 > Keio Amazing: «Tõeline mees on eelkõige hea inimene. Ja kuula naist, päriselt kuula!»

Kuidas olla tõeline mees tänases pöörases maailmas? «Kõvatamisega ei jõua kuhugi,» ütleb Keio Korbe, mees kellel see paistab õnnestuvat. «Õpi empaatiat, julge tunda ebamugavast ja kuula naisi. Ja ma mõtlen selle all, et kuula, kuula! Päriselt kuula!»

Kuula saadet ning tunned end mehe nahas palju kindlamalt. Kui oled naine saad aru, kuidas mehed toimivad. Ning mõlemad jõuate suurema mõistmine ning paremate suheteni. Lisaks on saates hulgaliselt head energiat, mis süstib tahet tegutseda - see osa toimib ka puhta, ausa innustusena.

Vaata saadet koos kõigi tuliste emotsioonidega digiajakirjad.postimees.ee

Keio Amazing teeb ka ise väga kifti podcasti mehelikkusest «Võim ja vägi»
Keio on ka üliäge treener, õhtujuht ning motivatsioonikõneleja.

Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata Pleierist.

Kuula Spotifys

Kuula Apple Podcastis
 

RAUDSAARE DIALOOGID: Mihkel Kunnus

Postimehe arvamustoimetuse juht Mart Raudsaar intervjueerib üht tuntud või tähelepanuväärilist Eesti inimest.

Mille poolest erineb trinokkel monoklist või binoklist? Mihkel Kunnuse sõnul on Trinokkel midagi, mille abil vaadata tulevikku. Trinokkel hakkab lugejale pakkuma arutlusi, analüüse ja kogemuslugusid kasvu piirideni jõudnud maailmast. Postimehe tellijatele on Trinokkel täies mahus näha ka veebist: http://trinokkel.postimees.ee. Eestil on mõndagi õppida maailma kogemustest, kuid on maailmale ka üht-teist pakkuda. Räägime Mihkel Kunnusega, kuidas Trinokkel seda teeb; aga räägime ka peatoimetaja isikust, semiootikast ja Supilinnast Tartus.
Küsitleb Postimehe arvamustoimetuse juht Mart Raudsaar.

Kuula Spotifys
​Kuula Apple Podcastis

 

SODIAAGISOSINAD: Viimaks hakkab elu minema helgemaks: nädala lõpp ja uue algus toob lootust

Nädala alguses vaatavad horoskoobifanatt Dagmar Lamp ja astroloog Margit Korbe taevasse ning räägivad lahti, mida järgmised päevad meile toovad. Lõpetuseks tuleb ka sõnum tarokaardilt, mida sel nädalal silmas pidada.

Pingerohke Suur Rist hakkab tasapisi lahtuma ning tulisesse Jäära sisenev Veenus teeb ühenduse Neptuuni ja sekstiili Pluutoga. Astroloogiasõnastikus tutvume asteroid Eurekaga, mis viitab vaimustavatele taipamistele. Nädalakaardiks ilmub aga Mõõkade kolm, mis kutsub vanade südamevaludega lõpparvet tegema.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

KESKTORMAJAD: Reali piripillidele näidati koht kätte

«Kesktormajad» on Postimehe jalkasaade, kus räägitakse välismaa vutist sama kaootiliselt ja lustakalt, nagu ühele õigele kesktormajale kombeks. Räägime asjadest nii, nagu need on – ausalt ja ilustamata. Saadet teevad Postimehe spordiajakirjanikud Marko Susi ja Tõnis Grepp, kuid vahel võib juhtuda, et nendega liitub keegi kolmas või isegi neljas. Saade on eetris igal teisipäeval!

Postimehe jalgpallile pühenduv taskuhääling «KESKTORMAJAD» rääkis sel nädalal Hispaania karikafinaalist, kus Barcelona näitas Madridi Realile koha kätte. Lisaks arutleti äsja Inglismaa meistriks kroonitud Liverpooli, jaburate mängu parima auhindade, Leedu klubisse investeerinud jalgpallitähe ning Meistrite liiga muudatuste üle.

Saates tuli jutuks:

  • Barcelona vääris võitu
  • Reali piripillid
  • Kas Antonio Rüdiger, kes karikafinaalis pea kaotas, väärib kohta koondises?
  • Kes valitseb Inglismaad? Manchester United või Liverpool?
  • Kõige veidramad auhinnad, mida on kohtumise parimale mängijale antud
  • Prantsusmaa ründeäss investeeris Leedu klubisse
  • Milliseid muudatusi vajab Meistrite liiga?
  • Ennustus

Kuula Spotifys.
Kuula Apple Podcastis.

VASTUVOOLU:  Kregor Zirk ja Priit Aavik sätivad TOP10 edetabelisse Eesti ujumise kõige säravamad hetked

Postimehes alustab ujumispodcast «Vastuvoolu», mis rõhutab: püsige lainel! Saade ise teeb seda läbi suurepäraste saatejuhtide, sest mikrofoni ees on Pariisi olümpia 7. koha omanik Kregor Zirk ning Eesti juhtiv ujumisspetsialist, -fänn ja -statistik Priit Aavik.

Mõlema mehe ellu on ujumine pöördumatult sisse kodeeritud ning just seda pühendumust «Vastuvoolu» eetrist kuulebki. Ujumispodcast hakkab ilmuma kord kuus. Esimeses saates valisid Zirk ja Aavik välja ning sättisid edetabelisse Eesti ujumise kümme kõige säravamat hetke.

«Kui hakkasime Kregoriga tabelit kokku panema, jäi esmalt näppu 25 saavutust, mis oli üllatav, sest poleks uskunud, et Eesti ujumismaastikul on läbi aegade juhtunud nii palju säravaid saavutusi,» märgib Aavik. «Eks Eestis ole ujumisega tegeletud üle 100 aasta. Selle aja jooksul juhtub palju,» täheldab Zirk omalt poolt

Lisaks Eesti ujujate medalivõitudele ja finaalikohtadele mahub edetabelisse ka tähtis debüüt ja taristu-läbimurre.

 

KULTUURIS KUUM #121: Ökokogukonnas sirgunud Roosi Mai Järviste jätkab võitlust planeedi eest

Postimehe kultuuritoimetuse taskuhääling «Kultuuris kuum» pöörab oma valgusvihu kõigele, mis kultuuris parasjagu suisa säriseb. Olgu selleks siis värskeim Eesti mängufilm, aasta oodatuim muusikasündmus või sõgedalt põnev teatrietendus mõnes Eesti teatris. Külas käivad põnevad kultuuritegelased, valdkonna spetsialistid ja loomeinimesed, keda ühendab armastus kultuuri vastu. Saadet juhivad Tuuli Põhjakas ja Ralf Sauter.

Kes meist ei mäletaks «Südameringi» - meeleolukat Margit Lillaku dokumentaali suure hinnaga loodud ökokogukonnast ning selle koost lagunemisest. Sellest kogukonnast kasvas välja tüdruk nimega Roosi, kes on nüüd teismeeas ning peategelaseks Margit Lillaku täiesti uues dokfilmis «Siit ta tuleb, Roosi». Postimehe kultuuritoimetuse taskuhäälingus «Kultuuris kuum» on kahekesi külas Margit Lillak ja Roosi isiklikult, kellega tuleb juttu kliimamuutusest, inimtegevuse mõjust planeedile, kapitalismist ning kuidas üks noor inimene on asunud selle köige vastu võitlema. Ja kuidas üldse noorena selle mailma raskuse all elama jääda ning paremat tulevikku loota? Margit Lillaku ja Roosi Mai Järvistega vestles kulturitoimetuse ajakirjanik Ralf Sauter.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

VARIVALITSUS > Reinsalu ja Viilma: vastandudes kaob meie-tunne

Igal neljapäeval jõuab vaatajateni valitsuse pressikonverents. Postimehe arvamustoimetuse saade «Varivalitsus» pakub päev hiljem ehk iga nädala reedel koalitsiooniparteide otsustele opositsioonipoolset alternatiivset vaatenurka.

Sel nädalal on saates külaliseks Tallinna Börsi juht Kaarel Ots kellega tulevad jutuks vabadus ja majanduse väljavaated. Saatejuhiks on jätkuvalt populaarseima opositsioonierakonna ehk Isamaa juht Urmas Reinsalu.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

PARC FERMÉ:  Hyundai tulevik on juba otsustatud

Rallimaailm pakub igal nädalal jutupunkte, mida ei jõua lehe- või veebiveergudel pulkadeks lahti võtta. Olgu «Parc Fermé» teie kaaslaseks rallirägastikus orienteerumisel!

Postimehe rallisaade «Parc Fermé» vaatas tagasi Kanaari saarte MM-etapile, mis kujunes Toyotade peoks ja oli Hyundaile hävitav tagasilöök. Lisaks arutleti WRC-sarja tuleviku üle, mis võib lisaks mõne meeskonna kadumisele saada veelgi rohkem muutusi. Lisaks tõmmati käima suur kampaania, kus kõigil kuulajatel on võimalus osaleda JBL juhtmevabade kõrvaklappide loosimises, mis on välja pandud Euronicsi poolt. Saatejuhid on Karl Mihkel Eller ja Kauri Pannas.​

​​​​​Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

OMA TUBA, OMA LUBA: 5.10 Kas täna on süütevedelikku või jõi keegi selle ära?

Mida teeb inimene kodus? Saates «Oma tuba, oma luba» räägivad Kristina, Triin ja Madis sekeldustest, õnnestumistest ja muidugi filigraansetest fopaadest, mis muidu koduseinte vahele jäävad. Kasulikud nõuanded kolmelt amatöörkodukoojalt ja külalisekspertidelt, serveeritult mahlases huumori kastmes!

Taskuhäälingu «Oma tuba, oma luba» on koos ülejäänud maakera põhjakupliga jõudnud kevadesse ning saatejuhid Triin, Kristina ja Madis sukelduvad täna esimeste grilliplaanide ja kevadkoriluse maailma. Vastatakse suurtele ja tähtsatele küsimustele: kas peenrakast on juba valmis, mida panna grillile ja miks mõni inimene ikka veel ei oska sütt põlema saada.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

PRESSISEKTOR: Ott Tänak oli Kaanaride MM-etapil kõige kehvem tehasesõitja

«Pressisektor» on Postimehe spordisaade, kus räägitakse Eesti ja maailma tippspordist nii, nagu spordist rääkima peab - särtsakalt ja otsekoheselt! Panelistideks on Postimehe spordiajakirjanikud Karl Juhkami, Jarmo Jagomägi ja Ott Järvela, võib-olla vahel keegi põnev tegelane veel. Värske saade igal neljapäeval.

Postimehe spordisaate «Pressisektor» teemad 30. aprillil on Rapla Utilitas ja nende peatreener Brett Nõmm, Kanaaridel krahhi üle elanud Hyundai rallitiim, olümpiamedali ambitsiooniga purjetajad ja kurlingupaar Marie Kaldvee - Harri Lill. Pikemalt peatuvad ajakirjanikud Ott Järvela, Karl Juhkami ja Jarmo Jagomägi saates Eesti hokikoondise uuel tasemel.

Kuula Spotifys
​Kuula Apple Podcastis.

 

CORNER 1: Mentorid ja sisemised lahingud ehk F1-hooaja esimene kokkuvõte koos Taavi Immatoga

Kui rallis on kaardilugemisel alati legend ees, siis taskuhääling «Corner 1» võttis alaga tuttavamaks saamisel ette vestluse isikuga, keda võib pidada Eesti kaardilugemise legendiks - Kuldar Sikk.

Kuivõrd tänavune F1-hooaeg on kestnud juba viis etappi, teeb mootorispordisaade «​Corner 1» esimese vahekokkuvõtte, seda koos Taavi Immatoga.

Mõistagi ei saa läbi ajaloo muusikalembene «Corner 1» kamp üle ka kiusatusest Taaviga natuke muusika- ja muud juttu teha. Muuhulgas arutatakse näiteks selle üle, milliseid huvitavaid paralleele võib leida muusikuks ja sõitjaks olemise vahel.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

NESTOR & KOPPEL:  22.04.25 Nestor ja Koppel Podcast 4.18

​Tänases osas saavad vastuse kolm miksi:

1. Miks eestlased tahavad Skandinaavlasteks saada?

2. Miks Soomes kõik untsus on?

3. Miks dollar kukub Finantsteenuse pakkuja on AS SEB Pank. Eeltoodud teavet ja viidatud lindistuses avadatud seisukohti ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Investeerimine on seotud riskidega, investeeringu väärtus võib tõusta või langeda, väärtpaberi varasem positiivne tootlus ei garanteeri sarnaseid tulemusi tulevikus, võite kaotada algselt investeeritud rahasumma.

Finantsteenuse pakkuja on AS SEB Pank. Eeltoodud teavet ja viidatud lindistuses avadatud seisukohti ei tohi ühelgi juhul tõlgendada investeerimisalase nõustamise, investeerimissoovituse ega toote või teenuse pakkumisena. Investeerimine on seotud riskidega, investeeringu väärtus võib tõusta või langeda, väärtpaberi varasem positiivne tootlus ei garanteeri sarnaseid tulemusi tulevikus, võite kaotada algselt investeeritud rahasumma.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

7 MEETRIT: Janar Mägi mure Eesti käsipalli pärast ja meeste koondise olulised puudujad

«7 meetrit» on Eesti käsipallipodcast, mis pommitab oma asjatundikkusega puruks ka kõige tugevamad väravavõrgud. Saatejuhid Taavi Tibar ja Mihkel Jürisson võtavad vastavalt vajadusele pulkadeks lahti kas Eesti, Baltimaade või Euroopa tasandi. Või siis kõik kolm korraga. Käsipall on kiire ja kirglik mäng, «7 meetrit» samuti!

Eesti ainsa käsipalli-podcasti «7 meetrit» üheksandas saates on Taavi Tibaril ja Mihkel Jürissonil külas HC Kehra ja Eesti meeste käsipallikoondise treener Janar Mägi.

Saadet alustati meistriliiga poolfinaalide tagasivaatega läbi HC Kehra vaatenurga. Peatreener Mägi on Eesti käsipalli pärast mures ning toob välja valusad puudujäägid, millele proovitakse koos saatejuhtidega lahendusi leida. Lisaks arutleti Viljandi kindla võidu üle ning analüüsiti Mistra naiste võimsat hooaega.

Saate teises osas vaadati otsa järgmisel nädalal algavale koondisetsüklile. Kes jääb taas koondisest eemale ning millised noored mehed saavad oma esimesed ristsed rahvusvahelisel areenil? Mägi viib kuulajad ajas tagasi märtsis peetud Eesti - Leedu EM-valikmängu vaheaja riietusruumi ning analüüsib, mis ikkagi puudu jäi ja millised eesmärgid sellest lähtuvalt viimasele kahele mängule pannakse?

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

VABA AKADEEMIA: Erki Tammiksaar «Põgus sissevaade Eesti agraarpoliitika ja põllumajandushariduse arengusse»

SA Academia Artium Liberalium ehk Vaba Akadeemia on 2018. aasta algul asutatud ühendus, mis koondab eesti haritlasi: teadlasi, mõtlejaid, intellektuaale ja õppijaid. Akadeemia eesmärgiks on luua tingimused renessansitüüpi haritlasringi tekkimiseks ja kujunemiseks kooskõlas vabade kunstide kontseptsiooniga. Akadeemia asutajateks on Marju Lepajõe, Mihhail Lotman, Ülar Ploom, Hardo Pajula ja Maria-Kristiina Lotman.​

25. aprillil pidas Vabas Akadeemias järjekordse avaliku loengu Erki Tammiksaar. Seekordseks teemaks oli Eesti agraarpoliitika ja põllumajandusharidus.​Eesti agraarpoliitika ja põllumajandushariduse käekäiku ning nende omavahelisi seoseid on vähe uuritud. Loeng avab, millised tegurid on mõjutanud Eesti põllumajanduse arengut alates Hansa Liidu perioodist kuni 20. sajandi teise pooleni. Teiseks analüüsib ettekanne põllumajandusliku hariduse probleeme Eesti alal alates Tartu kõrgema veterinaariakooli asutamisest 1848. aastal kuni Eesti maaülikooli sünnini 2005. aastal. Vaatluse all on ka eestlaste keskastme põllumajandushariduse küsimus 19. sajandist kuni 20. sajandi keskpaigani.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

VAHETUND TARTU POSTIMEHEGA:  Kui lapsed mõrvavad inimese, on sellele keeruline seletust leida

«Vahetund Tartu Postimehega» on iganädalane taskuhääling Tartu kuumimatest teemadest, kus saavad sõna meie allikad ja ajakirjanikud.

Seekordses taskuhäälingus «Vahetund Tartu Postimehega» käsitlevad ajakirjanikud Eili Arula ja Rannar Raba eelmisel nädalal kogu Eestit vapustanud juhtumit, kus Jõgeval peeti kinni kolm teismelist kahtlustatuna 49-aastase mehe surnuks peksmises.

Ajakirjanikud on sunnitud nentima, et ükskõik, millisest otsast juhtunule ei vaataks, on sellisele tagajärjele keeruline mõistuspärast seletust anda. Ometi arutama ja küsima peab. Kes ja mida jättis tegemata? Kas Jõgeva kogukond saanuks varem midagi tõhusat ette võtta? Mida teha, et tulevikus sarnaseid juhtumeid välistada ja kas see on üldse võimalik?

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

PÄRNU POSTIMEES: Sõnu ei söö. Regionaal- ja põllumajandusminister Hendrik Terras: Nii nagu korvpallis ei tee poliitikaski üksi midagi

Siit kanalist leiad Pärnu Postimehe uudiste kokkuvõtte "Lühidalt", arutelusaate "Sõnu ei söö" ja ajaloohõngulise meelelahutussaate "Kurioosum".

Umbes kuu aega ametis olnud regionaal- ja põllumajandusminister Hendrik Johannes Terras (Eesti 200) on kogu selle aja imanud endasse teadmisi nagu käsn. Ta tõdes, et tema vastutusala on äärmiselt lai ja ta ei saaks kuidagi olla ekspert kõiges. Nii toetub ta palju headele nõuandjatele, ministeeriumi töötajatele, oma ala spetsialistidele.

Kuna minister Terras tegi teisipäeval esimese töövisiidi Pärnusse, haarasime härjal sarvist ja kutsusime ta Pärnu Postimehe stuudiosse.

Terras räägib kohati sportlikus vestluses palju muu hulgas esimesest kuust ministrina, tähelepanust meedias ja Pärnumaa inimeste peamistest tema vastutusalasse jäävatest muredest. Jutuks tuleb näiteks seegi, miks minister soovitab sel suvel avatud talude päevast mitte osa võtta. Saatekülalist usutles Lauri Habakuk.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

TERVISEKOMPASS: Kõik, mida pead teadma puukidest

Postimehe terviseportaali taskuhäälingus jagavad tervisenõu oma ala eksperdid. Vaimse tervise erisarjas «Räägi, kuidas sul päriselt läheb?» teeme koostööd vaimse tervise sarjaga «Teaduse ja kunsti mängud». Valminud taskuhäälingus jagavad noored ehedaid ja ausaid lugusid enda elust.

Kevadsoe on puugid välja meelitanud. Terviseameti ekspert Julia Geller räägib saates, millised puugid on ohtlikud ja kust võib puugi külge saada. Lisaks selgitab ekspert väga põhjalikult, millised haigused on puukborrelioos ja -entsefaliit. Samuti saavad saates kummutatud kõige levinumad puukidega seotud müüdid.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis

 

KES ME OLEME? KUST ME TULEME?: Arheloog Aivar Kriiskaga räägime inimasutustuse august Eestis 2000-1000 a eKr.

Postimehe uudistetoimetaja Aimar Altosaar uurib koos Eesti geneetikute, ajaloolaste ja kultuuriteadlastega, kuidas on inimkond kujunenud ning mida on teada Eesti alade varase ajaloo kohta.

Kaks tuhat kuni tuhat aastat eKr oli inimasustuses meil jutskui vahe sees, sest sellest perioodist on arheloogidel väga vähe leide. Enne seda aega oli palju asulaid, siin elasid nii nöör- kui kammkeraamikat viljelevad inimesed, kuid alates 2200 aastast eKr see kõik kaob. Alles II aastauhande teisel poolel eKr hakkavad taas sagedamini silma märgid inimasustusest. Ligikaudu 1200 a eKr algas meie maal taas kultuuriline tõus. Sellest ajast kasvas asulakohtade arv, põhja-poolses Eestis arenes maaviljelus ning kasutati pikemaajalisi põllusüsteeme. Sellesse aega kuuluvad ka kivikirstkalmed, mida on Eestis leitud ligi 800. Pilt oli muutunud totaalselt, eriti kui juurde lisada ka geneetikaandmed, mis näitavad ida poolt tulnud migratsiooni.

Kuula Spotifys
Kuula Apple Podcastis
 

 

Kommentaarid (1)

Märksõnad

Tagasi üles