N, 6.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politsei nimetab juttu narkotalust mulliks

Ester Vilgats
Politsei nimetab juttu narkotalust mulliks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kanepitaim.
Kanepitaim. Foto: Politseikroonika / SL Õhtuleht

Lääne prefektuuri kriminaalosakonna narkokuritegude talituse vanemkomissar Nils Sempelsoni hinnangul pingutas ajakirjandus narkotalu-jutuga üle.

«Tõele vastab, et politsei läks sinna tallu peksmises kahtlustatavaid kinni pidama ja läbiotsimisel leiti ühelt isikult 70 grammi kanepit,» ütles Sempelson Eesti Ekspressis ilmunut kommenteerides Pärnu Postimehele.

Ta lisas, et 70 grammi kanepit on mõistagi suur kogus ja meest, kes seda omas, ootab karistus.

Aga mingeid jälgi sellest, et talus tegeldaks kanepikasvatusega, politsei ei leidnud. «See on tavaline talu, mitte narkotalu,» kinnitas Sempelson.

Politsei pidas budistlikule aktivistile Vello Väärtnõule kuuluvast talust kinni kaheksa isikut, teiste hulgas Väärtnõu enda.

Kuus isikut vabastati 48 tunni möödudes. Kohtusse läks prokurör Sirje Hunt eile taotlusega vahistada 4. augustil Sunset Clubi juures toimunud peksmises kahtlustatavad Ivar Närep ja Aimar Tõnts. Kohus vahistas mõlemad kohtueelse uurimise ajaks ehk kuni kuueks kuuks.

Tagasi üles