6. Kuidas peaks Euroopa Liit käituma Krimmis kriisi kontekstis?
Eesmärgiks peab olema tegutseda ühtselt, nii sanktsioonide osas kui ka Ukraina territoriaalse terviklikkuse taastamist nõudes. Kui üksikud riigid hakkavad majanduslikest huvidest tulenevalt erijoont ajama, kaotab kogu Euroopa Liit tõsiseltvõetavuse.
7. Kas hõõglampide keelustamine ja tolmuimejate võimsuspiirangud on teemad, millega Euroopa Liit peaks tegelema? Põhjendage oma seisukohta.
Veel mitmed üksikküsimused on olnud Euroopa teemad, aga kui need on toonud üle Euroopa tarbijatele selget kasu, siis me nende üle ei ironiseeri. Näiteks rändlustasude kaotamine mobiiltelefonidele. Eesti täidab kõiki euroreegleid pühamalt ja punktuaalsemalt kui mitmed teised liikmesriigid, mis toob sageli kaasa kulutusi ja nördimust rikkujate suunal. Seega peaks reeglid olema nii mõistlikud, et ükski liikmesriik rikkumisi ei soosiks.
8. Millises valdkonnas näeksite end tegutsemas Brüsselis - mis komisjonis, mis valdkondades?
Tulenevalt mu töökogemusest Riigikogu väliskomisjonis ja riigikaitsekomisjonis, seitse aastat NATO Parlamentaarse Assamblee delegatsioonis ja enne seda töökogemust NATO PA peakorteris Brüsselis, oleks mulle kindlasti huvitav töö Välisasjade või selle Julgeoleku ja kaitsekomisjonis.
Teise valikuna nimetaksin veel majandus ja rahandus või eelarvekomisjoni. Samas, olen kindel, et igas EP komisjonis on võimalik leida valdkond, mis ka Eestile oluline ja tõhusa töö korral selles komisjonis saab tõestada ka eurosaadikute olulisust Eestile.